کارشناس بازار سرمایه؛

پول افراد حقیقی به سمت صندوق‌ها رفت

غفوری گفت: در معاملات امروز بازار سرمایه بیشترین میزان ورود نقدینگی افراد حقیقی به صندوق‌های با درآمد ثابت ثبت بوده و صندوق‌های کالایی و گروه خودرو و قطعات در جایگاه بعدی ایستادند.

آقای غفوری گفت: امروز شاخص کل بورس با رشد بیش از ۱۸ هزار واحد و درصد تغییرات مثبت ۰.۸۱ درصدی در ارتفاع دو میلیون و ۲۷۵ هزار واحدی ایستاد شاخص کل هم وزن نیز با رشد بیش از ۸ هزار واحدی و درصد تغییرات مثبت ۱.۱۴ درصدی در تراز ۷۶۳ هزار و ۱۸ واحدی قرار گرفت امروز بازار مثبتی را تجربه کردیم و شاخص کل هم وزن وضعیت مطلوب تری را نسبت به شاخص کل ثبت کرد.

به گفته این کارشناس بازار سرمایه، امروز حجم معاملات به ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون برگه سهم رسید نکته قابل توجه امروز ارزش معاملات کم رمق بود که حدود ۹ هزار و ۷۶۱ میلیارد تومانی ثبت شده است امروز ۱۰۱ میلیارد تومان تزریق نقدینگی افراد حقیقی به بازار را شاهد بودیم.

او افزود: ۶۷ درصد بازار امروز به عبارتی ۴۸۳ نماد در وضعیت مثبت و ۳۳ درصد یعنی ۲۳۸ نماد در بازه منفی قرار داشتند امروز گرچه وضعیت بازار مثبت بود، اما ارزش معاملات و کد‌های خریدار خیلی قدرتی نداشتند.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص میزان ورود نقدینگی به صنایع گفت: بیشترین میزان ورود نقدینگی افراد حقیقی به صندوق‌های با درآمد ثابت ثبت شده و بعد از آن نیز صندوق‌های کالایی و گروه خودرو و قطعات در جایگاه بعدی ایستادند. بیشترین خروج نقدینگی را هم صنایع فلزات اساسی و فرآورده‌های نفتی شاهد بودند و در مجموع امروز بازار متعادلی را شاهد بودیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار