کشف محموله ۱۰ میلیارد ریالی پارچه قاچاق در همدان

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان گفت: محموله ۱۰ میلیارد ریالی پارچه قاچاق که شامل ۱۰۰ طاق پارچه است در محورهای مواصلاتی استان همدان کشف و ضبط شد.

مرضیه یونسی گفت: در پی اشراف اطلاعاتی پلیس اقتصادی استان مبنی بر اینکه یک دستگاه کامیون کشنده حامل پارچه قاچاق  به مقصد همدان بارگیری شده است، بلافاصله موضوع در دستور کار  قرار گرفت و در عملیات مشترک پلیس و تعزیرات حکومتی استان همدان پارچه‌های کشف شده تحویل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی شد.

او گفت: ماموران با هماهنگی قضایی در محور‌های مواصلاتی این شهرستان مستقر شدند، کامیون مورد نظر را در ورودی شهر همدان  شناسایی و متوقف کردند و در بازرسی از آن ۱۰۰  طاقه پارچه خارجی قاچاق فاقد مجوز کشف شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان با تاکید بر اینکه برابر اعلام کارشناسان ارزش محموله مذکور ۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: برابر بند «ز» ماده ۳ قانون اصلاح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اسناد خلاف واقع واسنادی است که در آن خصوصیات کالای ذکر شده از حیث نوع، جنس، تعداد، وزن یا سایر خصوصیات با محموله مکشوفه اعم از فیزیکی یا سندی یا کالای مندرج در اظهارنامه تطبیق نکند جعلی است مشمول کالای قاچاق است.

یونسی با اعلام اینکه مبارزه با قاچاق کالا یکی از اهداف اداره کل تعزیرات حکومتی در استان همدان و در راستای تامین امنیت پایدار در جامعه است، گفت: شهروندان به منظور حمایت از کار و تولیدات داخلی در صورت شناسایی عاملان عرضه کالا‌های قاچاق، مراتب را به این سازمان اطلاع‌رسانی کنند.

سردار سلمان امیری صبح امروز در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر همدان از افزایش  ۲۴۰ کیلوگرمی مواد مخدر نسبت به یک ساله گذشته خبر داد و گفت: امسال پنج باند مواد مخدر و ۲۲۰۰ تهیه و توزیع کننده، نگهدارنده و قاچاقچی در همدان دستگیر شدند.

او با بیان اینکه  تاکنون ۳۴۴ طرح مبارزه با مواد مخدر در همدان انجام شده است، بیان کرد: با انجام این طرح‌ها در کنار کشف و ضبط مواد مخدر ۲۲ خودرو و سه دستگاه موتورسیکلت نیز توقیف شد.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه جمع‌آوری معتادان مشکلاتی از جمله کمبود اعتبار، محدودیت خودرو برای انتقال به مرکز ماده ۱۶ را دارد، گفت: تاکنون ۲۳۰ معتاد متجاهر از استان همدان و تمام هفت شهرستان جمع‌آوری شده‌اند.

امیری با بیان اینکه پلیس امکان، ظرفیت و نیروی کافی برای جمع‌آوری معتاد متجاهر را در هر ساعت از شبانه روز و هر مکانی را دارد، گفت: در بحث معتادان متجاهر پلیس همدان نیازمند خودرو برای جابه‌جایی این افراد تا رساندن به مراکز نگهداری دارد که در این راستا نیازمند حمایت از سوی مسئولان هستیم.

منبع تسنیم

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.