با فرد بد دهان و بی ادب باید اینگونه رفتار کرد!

اگر در خانواده خود و یا فردی که نزدیکتان است و نمی‌توانید او را نادیده بگیرید، بد دهان و بی ادب باشد، برخورد شما چطور است؟

همه ما یک شخص بد دهان را در اطراف خود دیده‌ایم. چه همکاری در محل کار، والدین یا فرزندان یا همسر در خانواده، فردی رهگذر در خیابان.

اگر با کسی معاشرت کنید و آن شخص بد دهان باشد و مدام بدگویی کند، چه راجع به شما چه در مورد دیگران، ممکن است برایتان ناخوشایند باشد.

مواجهه یا نادیده گرفتن

وقتی در یک سوپرمارکت هستید و متوجه می‌شوید که شما را لاغر یا چاق خطاب کرده و حالت خنده‌داری برای دیگران به وجود آورده‌اید، می‌توانید بروید و از آن‌ها بپرسید که دقیقاً با وزن من چه مشکلی دارید؟ اما در اغلب مواقع، این افراد پاسخی قابل قبول نخواهند داد و فقط عقب می‌روند.

وقتی در خیابان قدم می‌زنید و با افراد بددهان مواجه می‌شوید، بهتر است هدفون یا هندزفری را در گوش خود قرار دهید و از آن‌ها دور شوید.

نادیده گرفتن این نوع افراد و واکنش به آن‌ها بهترین راهکار است. شما دیگر نیازی به مواجهه با این افراد در زندگی خود ندارید؛ بنابراین اهمیتی ندارد که خود را ناراحت کنید یا دنبال پاسخی سرکوب کننده برای توهین آن‌ها باشید.

درک کردن و همدلی، نحوه برخورد با افراد بد دهان و فحاش

نشان دادن همدلی و تفهیم برای رفتار بی‌ادبانه افراد نیازمند آن است که بفهمید چرا آن شخص بی‌ادبی می‌کند. ممکن است در زندگی شخصی خود با شرایط دشواری روبه‌رو شده باشد یا در مشکلات محل کارش غرق شده باشد.

اگر می‌توانید نشان دهید که مشکلات آن فرد را می‌فهمید و به آن اهمیت می‌دهید، ممکن است آن شخص در مبارزاتش احساس ارتباط بیشتر و تنهایی کمتر کند.پ

پذیرفتن انتقاد و خاتمه دادن به بحث

با توجه به رفتار‌های عصبی و پرخاشگری که افراد بددهان اکثراً نشان می‌دهند و حساسیتی که نسبت به موضوعات مختلف دارند، در برخورد با آن‌ها باید محتاط باشیم.

آن‌ها معمولاً به هر چیزی نقد و انتقاد می‌کنند و تمایل دارند مسائل را به سختی بپسندند. در صورتی که انتقادی از خودتان بشنوید، می‌توانید آن را بپذیرید و به آن‌ها تاییدیه دهید تا محیط را آرام کند. یا می‌توانید آن‌ها را نادیده بگیرید و پاسخی ندهید.

آن‌ها اغلب در انتظار یک واکنش تازه هستند تا دوباره شعله‌ور شوند و هر آنچه در ذهنشان می‌گذرد، به خود یا اطرافیان بگویند.

اگر اجازه دهید و جلوی این افراد نایستید، رفتار بی‌ادبانه می‌تواند مانند یک بیماری گسترش یابد. یک رفتار بی‌ادبانه می‌تواند به راحتی باعث بی‌ادبی‌های دیگر شود و باعث ایجاد مزاحمت و رفتار بد در پی آن شود.

به راحتی می‌توان دید چگونه این اتفاق می‌افتد. یک راننده بی‌ادب در راه جلوی شما را می‌گیرد و باعث می‌شود احساس ناراحتی و سرخوردگی کنید.

مهربانی در برابر بی‌ادبی و بد دهانی

اجازه ندهید یک فرد بی‌ادب باعث شود شما هم به همان صورت پاسخش را دهید. یکی از بهترین راه‌ها برای از بین بردن رفتار‌های بی‌ادبانه و منفی، دوستانه و مثبت‌اندیشی و مثبت‌گرایی است.

این به طرف مقابل فرصتی می‌دهد تا آرام شود و رفتار خود را مطابق با رفتار شما تنظیم کند. مهربانی می‌تواند پادزهر فوق العاده‌ای برای بی‌ادبی و هتاکی باشد.

شوخ طبعی برای خنثی سازی یک فرد بد دهان

یک فرد بی‌ادب و بددهان می‌تواند تنش و اضطراب را در خود و اطرافیانش به وجود آورد.

آن‌ها احتمالاً همیشه به این صورت رفتار می‌کنند، زیرا از آنچه که در حال تجربه، دیده یا شنیده‌اند عصبانی یا ناراحت هستند.

اما باید به یاد داشت که شوخ‌طبعی می‌تواند انحرافی را ایجاد کند و باعث شود تنش از بین برود و همه اجازه داشته باشند تا تنش را فراموش کنند و بخندند.

منبع: مجله دلتا

برچسب ها: معاشرت ، بددهان
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
ناشناس
۲۳:۰۸ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
خیلی خوب میشه اگر یکی لباسها را با ضرب المثلهای خوب وقصار و کوتاه مزین کنه و تولید انبوه و در کشور بجای این همه لباسها با مارک و برچسب و نمای کلملت خارجی بفروش بره ،اگر در رنها و طرحهای مختلف و زسبا و جوان پسند باشه مردم استقبال میکنند .مثلا رو تی شرت با خط زسبا بنویسم خودمان با هم مهریان باشیم وسط پرچم ایران با طراحی و تلفیفی از باستان وحال کشور .و از این قبیل یا چهره افراد مشهور و اسطوره باستانی و حال .متاسفانه کسی نه طرحی درست و کارا میده و نه پشتیبانی و ممارست در جا اندازی اون هست بعد میریزند لباسهای مغازه ها را جمع میکنند یا د رخیابان به مردم میگن چی بپوش و چی نپوش این جز سبکی و مخالف تراشی هیچ پسامدی نداره این میشه که بتدریج نسل امروز زبان نمیفهمد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۳۵ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
یه قدم عقب برو بعد یه قدم جلو ، یه هوک راست و تمام .. طرف کف خیابون پخش میشه.
یه یه قدم عقب برو ، یه قدم جلو و یه مشت مستقیم چپ روی دیافراگم و تمام.
البته بهترین کار اینه که بی محلی کنید اما اگر همراه شما خانواده یا فرد مونث بود و طرف به اون فرد مونث بی احترامی کرد شما می تونید دل و رودش رو بریزید روی زمین. ولی عجله نکنید اول ازش دور بشید و اجازه بدید خیال کنه ماجرا به نفعش تموم شده ، بعد از لابلای جمعیت بهش نزدیک بشید و از پشت دستتون رو قلاب کنید دور گردنش و با دست دیگه پشت سرش قرار بدید و فشار بدید. بعد از اینکه بی حرکت شد ۳ ثانیه بعد رهاش کنید.
ممنون از روشهای برخورد خوبتون با افراد بی ادب. البته اینها که گفتم باعث ادب شدنش نمیشه و فقط اون شخص رو بی ادبتر می کنه و شمارو عصبی و ناراحت و خلاصه اون شب یا روز یا اون لحظه رو به شما حروم میکنه و با خودتون می گید ای کاش این کارو نمی کردم. بستگی به شما داره..
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۲۹ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
باید بگی آینه آینه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۳۴ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
اگر همسر باشه وچند سال هم تحمل کنی وروز به روز بدتر بشه اون وقت این میشه زندگی مثلا ؟ برای این موارد چه راهکاری دارید؟
دیدم که میگم. واقعا دیدم.
آخرین اخبار