فرقانی: در حال رایزنی با روسیه برای برگزاری بازی دوستانه هستیم

سرپرست تیم فوتبال امید کشورمان گفت: به لحاظ قانونی هیچ‌کدام از باشگاه‌ها را نمی‌توان ملزم کرد بازیکن در اختیار تیم امید دهند که بزرگ‌ترین چالش این تیم است.

درباره شرایط تیم فوتبال امید کشورمان اظهار داشت: تیم فوتبال امید از ۱۲ خرداد به اردو می‌رود. به دلیل برگزاری بازی استقلال و پرسپولیس، بعد از فینال جام حذفی اسامی ملی‌پوشان را از طریق فدراسیون فوتبال اعلام می‌کنیم. یک تورنمنت ۹ جانبه در عراق است که از ما هم دعوت کرده‌اند. امروز بعدازظهر قرعه‌کشی این مسابقات برگزار می‌شود و بازی‌ها در سه شهر بغداد، کربلا و یک شهر دیگر به انجام خواهد رسید و بعد از مشخص شدن محل بازی‌های‌مان و برگزاری اردوی پیش رو به عراق سفر می‌کنیم.

وی درباره اضافه شدن سالار امینی و حسن رجب‌زاده به کادر فنی تیم امید، گفت: برای این تورنمنت نفرات کادر فنی را بستیم و عباس‌زاده، فنایی، رجب‌زاده، امینی و عنایتی در کادر فنی حضور دارند. البته عنایتی تصمیم دارد که یک دستیار خارجی و ایرانی دیگر به کادرش اضافه کند.

سرپرست تیم فوتبال امید در واکنش به حضور آرش برهانی در مرکز ملی فوتبال و اینکه گفته می‌شود ممکن است به کادر فنی تیم امید اضافه شود، تصریح کرد: من اطلاعی ندارم. این دوستان به هر حال اولین بارشان نیست که به مرکز ملی می‌آیند.

فرقانی راجع به بازیکنان بزرگسالی که قرار است در لیست تیم امید حضور داشته باشند، خاطر نشان کرد: ما یک لیست ۵۰ نفری به عوامل برگزاری بازی‌های هانگژو اعلام کردیم و آن لیست را می‌توانیم در اختیار همه بگذاریم.

وی در پاسخ به این پرسش که شرایط بازیکنان مشترک تیم امید و تیم ملی بزرگسالان چگونه خواهد شد و بازیکنی مثل حزباوی در لیست تیم فوتبال امید حضور خواهد داشت یا خیر، گفت: حزباوی در لیست تیم امید در تورنمنت عراق قرار دارد. به این بازیکن بابت قرارداد خوبی هم که با السد قطر بسته است، تبریک می‌گویم. او با ما عراق می‌آید و کارهایش را انجام دادیم. تعامل بین سرمربی تیم ملی بزرگسالان و تیم فوتبال امید به هر دو تیم کمک خواهد کرد.

سرپرست تیم فوتبال امید در واکنش به این موضوع که برنامه‌های تیم امید ضمانت اجرایی دارد، تصریح کرد: من الان می‌توانم برنامه‌های امید را تا آخر مسابقات ازبکستان بگویم و برنامه‌های ما مشخص است. همین الان یک ایمیلی به ما رسیده است که تیم ملی سوریه اعلام آمادگی کرده تا با ما بازی کند. روسیه به ایران آمد و با تیم ملی بازی کرد و ما الان در حال رایزنی هستیم که با آن‌ها بازی کنیم تا بازی با ازبکستان را شبیه‌سازی کنیم. حضور در تورنمنت عراق قطعی است و سایر بازی‌ها را در آینده اعلام می‌کنیم.

فرقانی درباره همکاری باشگاه با تیم فوتبال امید گفت: واقعاً بزرگ‌ترین چالش تیم امید همکاری باشگاه‌هاست. ما به لحاظ قانونی هیچ باشگاهی را نمی‌توانیم ملزم کنیم، چون باشگاه‌ها موظف هستند که در روز‌های فیفادی بازیکن بدهند و ما باید با باشگاه‌ها تعامل کنیم و اگر آن‌ها به ما کمک نکنند بارمان زمین می‌ماند. زمان مسابقات تیم امید همزمان می‌شود با هفته‌های اول لیگ و شاید بتوان بهتر از تیم‌ها بازیکن گرفت، ولی در هفته‌های پایانی تیم‌ها در کورس قهرمانی و سقوط سخت بازیکن می‌دهند. این موضوع در اختیار ما نیست و سرمربیان تیم‌های فوتبال امید و بزرگسالان که هر دو ایرانی هستند باید با ارتباطات‌شان این موضوع را حل کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار