عربستان دو بحرینی را اعدام کرد

مقامات آل سعود دو بحرینی را با ادعای پیوستن به یک گروه تروریستی اعدام کردند.

مقامات سعودی امروز (دوشنبه) دو شهروند بحرینی با نام‌های صادق ثامر و جعفر سلطان را به اتهام «پیوستن به یک گروه تروریستی» اعدام کردند.

براساس گزارش المیادین، وزارت کشور عربستان سعودی در بیانیه‌ای ادعا کرد سرپرست این باند در بحرین فعالیت داشته است و وابسته به احزاب تروریستی است که هدف آن‌ها بی ثبات کردن امنیت عربستان سعودی و بحرین است.

این دو جوان متهم به «قاچاق مواد مورد استفاده در مواد منفجره به عربستان سعودی، دفن مواد قاچاق در منطقه شنی، تحویل آن‌ها به رهبر این باند تروریستی و پوشاندن مکان‌های نگهداری مواد منفجره و آن‌ها هستند».

شایان ذکر است که در ژانویه ۲۰۲۲، دادگاه تجدیدنظر عربستان حکم اعدام دو جوان بحرینی را که در ۸ مه ۲۰۱۵ در گذرگاه ملک فهد دستگیر شده بودند تأیید کرد و مقامات سعودی بعداً آن‌ها را به آمادگی برای انفجار پل میان عربستان و بحرین متهم کردند. شایان ذکر است احکام اعدام بدون تایید پادشاه عربستان پس از تایید احکام در دیوان عالی اجرا نمی‌شود.

سلطان و ثامر هر دو اتهامات علیه خود را رد کردند و آن‌ها را دارای انگیزه سیاسی دانستند. سازمان‌های حقوق بشری تاکید کردند این ذو اسیر بحرینی توسط نیرو‌های امنیتی سعودی برای اعتراف گرفتن شکنجه شدند. 

عربستان اول خرداد نیز  سه جوان شیعه با نام های «حیدر بن حسن بن عبدالله مویس»، «حسن بن عیسی بن احمد آل مهنا» و «محمد بن ابراهیم بن جعفر امویس» را که از شیعیان قطیف بودند، اعدام کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۰۴ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
والله کار درست اینا می کنن نه ما که طرف تا بعیت اذربایجانی د اره امده تو شاهچراغ بمب گذاشته بعد پنج شش ماه تازه مردم فهمیدن کجایی لابد بعد م چون مال یه کشور دیگه هستن ماست مالی می کنید اعدامشون نمی کنید از عربستان خوشم نمی یاد ولی دمشون گرم کاری ندارن طرف کجایی به امنیت کشورشون بها می دن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۲۹ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
خاک عالم بر سر شاه کوتوله و بیخاصیت بحرین
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۴:۵۸ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
وسعودی ظالم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۲۷ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
اگه به ضرب شکنجه اعتراف کاذب گرفتن باید مجازات بشن
آخرین اخبار