محمد: تمرکز بیشتر برگ برنده بازی دربی است

پیشکسوت پرسپولیس گفت: هر تیمی تمرکز بیشتری داشته باشد برنده دربی جام حذفی می شود.

علیرضا محمد  پیشکسوت پرسپولیس درباره  دربی ۱۰۱ بین تیم‌های پرسپولیس و استقلال در چارچوب مرحله فینال جام حذفی اظهار کرد: با توجه به اینکه قهرمانی جام حذفی در این بازی تعیین می شود  به همین علت حساسیت این چند برابر شده است.دربی قبلی هم که در تعیین قهرمان لیگ برتر اهمیت داشت با حساسیت زیادی برگزار شد و پرسپولیس به برد رسید، حالا یک ماه از آن بازی گذشته و بر حساسیت‌های دربی پیش رو اضافه کرده است. هر دو تا تیم در شرایط بسیار خوبی هستند و هر تیمی که از غفلت حریف استفاده کند برنده می‌شود که امیدوارم آن تیم پرسپولیس باشد.

او درباره اینکه پرسپولیس بهترین خط دفاعی و استقلال بهترین خط حمله لیگ برتر را در اختیار دارد عنوان کرد: هر کدام از تیم‌ها که تمرکز بیشتر و بهتری دارند شانس بیشتری برای کسب پیروزی دارند. به نظر من تقابل جذابی خواهد بود و عملاً مدافعان و مهاجمان دو تیم همانند دیگر تفرات تیم حداکثر تلاش خود را خواهند کرد تا نشان دهند بهتر و شایسته‌تر هستند. در استقلال مهدی قائدی و محمد محبی شرایط خوبی دارند، در طرف مقابل هم مرتضی پورعلی گنجی و گئورگی گولیسیانی شرایط آرمانی را پشت سر می‌گذارند، علیرضا بیرانوند هم به عنوان گلر تیم، شرایط بسیار خوبی را سپری می‌کند. تیمی که روان‌تر، تاکتیکی‌تر و فرصت‌طلب‌تر باشد در پایان برنده خواهد شد و امیدوارم این اتفاق برای پرسپولیس رخ دهد تا بتواند قهرمانی‌های خود را در این فصل تکمیل‌تر کند. 

تیمی که بترسد حرف داوری را می‌زند

پیشکسوت تیم پرسپولیس درباره درخواست استقلال برای استفاده از داور خارجی که با مخالفت فدراسیون فوتبال مواجه شد، تصریح کرد: چنین خواسته‌ای ناشی از احساس ترس است. تیمی که بترسد چنین حرفی را می‌زند و تیمی که نترسد هر داوری گذاشته شود به دنبال انجام برنامه‌ها و کارهای خود است. استقلالی‌ها ترسیده‌اند که در فینال جام حذفی هم شکست بخورند و نتوانند برای هواداران خود جام بیاورند، بحث‌های حاشیه‌ای را قوی‌تر می‌کنند که داور را به سمت خود بکشند. داوران ایرانی باید هوشیار باشند و قضاوت آنها اسیر بحث‌های حاشیه‌ای نشود. تیم داوری که برای دربی انتخاب شده باید از سوتی که می‌زند مراقبت کند تا یک تیم منتفع نشود و تیم دیگری ضرر کند.

پرسپولیس در مجموع وضعیت بهتری از استقلال دارد

او درباره اینکه برنده دربی فینال جام حذفی در ۹۰ دقیقه مشخص می‌شود با اینکه بازی به وقت‌های اضافه و ضربات پنالتی کشیده می‌شود، گفت: به نظرم در همان ۹۰ دقیقه تیم برنده مشخص می‌شود و کار به وقت‌های اضافه کشیده نمی‌شود. پرسپولیس در مجموع وضعیت بهتری از استقلال دارد و می‌تواند پیش از آنکه بازی به وقت اضافه کشیده شود به پیروزی در این بازی دست یابد.

حرکات ساپینتو حاشیه درست می‌کند

محمد درباره اینکه  احتمال این وجود دارد که ریکاردو ساپینتو در دربی پیش رو همانند بسیاری دیگر از بازی‌ها در کنار زمین رفتارهای تندی از خود نشان دهد وجود دارد، گفت: سرمربی تیم استقلال نشان داده که ذاتا مربی تندی است و عوض نمی‌شود. لب خط پر حرارت تیمش را کوچ می‌کند و اشتیاق زیادی که برای موفقیت تیمش دارد حاشیه درست می‌کند. نمی‌توان انتظار داشت که سرمربی استقلال در دربی تغییر رفتار دهد و آرام بازی را دنبال کند. در این بازی هم احتمال می‌دهم بدتر عمل کند، چون می‌خواهد هر طور شده این فصل یک جام بگیرد هرچند سوپرجام را فصل قبل گرفت. او البته مربی بدی نبوده و خیلی خوب برای استقلال مربیگری کرده، می‌خواهد با گرفتن قهرمانی جام حذفی مزد زحماتش را بگیرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.