از کشف زمین خواری ۲۰ میلیارد ریالی تا توقیف بیش از ۵۰ میلیارد ریال کالا‌های قاچاق در فارس

مهم‌ترین حوادث ۸ خردادماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

مهم‌ترین حوادث روز دوشنبه ۸ خرداد ماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

اتوبوس با ۳۸ میلیارد ریال کالای قاچاق روانه پارکینگ شد

فرمانده انتظامی فارس از توقیف یک دستگاه اتوبوس و کشف انواع کالای قاچاق به ارزش ۳۸ میلیارد ریال خبر داد. 

سردار رهام‌بخش حبیبی فرمانده انتظامی فارس اظهار کرد: ماموران انتظامی کمارج کازرون هنگام کنترل خودرو‌های عبوری در محور‌های مواصلاتی به یک دستگاه اتوبوس حامل کالا مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر توقیف کردند.

او اضافه کرد: در بازرسی از این اتوبوس ۱۹ عدد فن موتور کولرگازی، ۲ دستگاه اسپیکر با متعلقات، ۱۲ عدد چمدان، ۵۰ کیلو رنگ صنعتی، ۲ حلقه لاستیک، یک دستگاه کپی، ۸۰ عدد لوسیون و تعدادی شمع آرایشی خارجی قاچاق کشف شد.

فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه برابر نظر کارشناسان ارزش کالا‌های مکشوفه ۳۸ میلیارد ریال برآورد شده است، تصریح کرد: در این رابطه راننده دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

کشف زمین خواری ۲۰ میلیارد ریالی و معرفی متهم به دادسرا 

فرمانده انتظامی مهر از کشف ۹ هزار و ۸۲۴ متر زمین خواری به ارزش ۲۰ میلیارد ریال و دستگیری یک نفر متهم در این رابطه خبر داد.

سرهنگ بهادر رزمجویی فرمانده انتظامی مهر بیان کرد: در پی دریافت خبری مبنی بر تصرف اراضی ملی واقع در یکی محله‌های شهرستان مهر، مأموران پلیس آگاهی بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

او افزود: ماموران به همراه کارشناسان اداره منابع طبیعی پس از هماهنگی با مرجع قضائی به محل مورد نظر اعزام و موفق شدند ۹ هزار و ۸۲۴ متر اراضی ملی تصرف شده را به بیت‌المال بازگردانند.

فرمانده انتظامی مهر با بیان اینکه کارشناسان ارزش اراضی رفع تصرف شده را ۲۰ میلیارد ریال برآورد کردند، گفت: در این راستا یک نفر دستگیر و پس از تکمیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ رزمجویی از عموم شهروندان خواست در صورت اطلاع از هرگونه تصرف اراضی ملی توسط افراد سودجو، مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش کنند.

کشف انواع کالای قاچاق ۱۹ میلیارد ریال در فیروزآباد 

فرمانده انتظامی فیروزآباد از کشف محموله کالای قاچاق به ارزش ۱۹ میلیارد ریال خبر داد. 

سرهنگ مهدی جوکار فرمانده انتظامی فیروزآباد بیان کرد: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا، ماموران انتظامی فیروزآباد هنگام ایست و بازرسی مقطعی به ۳ دستگاه خودرو سبک مشکوک و آن‌ها را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او افزود: ماموران موفق شدند در بازرسی از این خودرو‌ها مقادیر زیادی کالای قاچاق شامل ۲ هزار و ۵۵۲ ثوب پوشاک، ۷۲۰ بسته انواع شکلات، ۲۲۴ بسته انواع پودر تقویتی بدن سازی، ۹۰ طاقه پارچه و ۱۲ قوطی کره بادام زمینی قاچاق و فاقد مدارک گمرکی را کشف کنند. 

فرمانده انتظامی فیروزآباد با بیان اینکه در این رابطه ۳ نفر دستگیر شدند، افزود: ارزش این محموله‌های قاچاق برابر نظر کارشناسان ۱۹ میلیارد ریال برآورد شده است. 

سرهنگ جوکار از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیرمجاز از جمله قاچاق و توزیع کالا‌های ممنوعه توسط افراد فرصت طلب و سودجو، موضوع را از طریق تلفن ۱۱۰ اطلاع دهند. 

کشف کالای قاچاق ۵ میلیارد ریالی در ممسنی

فرمانده انتظامی ممسنی از کشف کالای قاچاق به ارزش ۵ میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمد نیکبخت فرمانده انتظامی ممسنی اظهار کرد: مأموران پاسگاه انتظامی دولت آباد این شهرستان هنگام کنترل خودرو‌های عبوری در محور نورآباد - سپیدان به یک دستگاه وانت نیسان مشکوک و آن را بررسی بیشتر متوقف کردند. 

او افزود: مأموران پاسگاه در بازرسی از این خودرو ۱۶ هزار و ۳۶۳ عدد خمیر دندان، صابون، کمپوت آناناس، قهوه و کاپوچینو، آدامس، پشمک و پودر میوه خارجی قاچاق و بدون مدارک قانونی را کشف کردند.

فرمانده انتظامی ممسنی با بیان اینکه ارزش کالا‌های قاچاق کشف شده برابر نظر کارشناسان ۵ میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: در این خصوص یک نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

ناکامی سودجویان در قاچاق احشام 

فرمانده انتظامی زرین دشت از کشف دام‌های قاچاق به ارزش ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ حمیدرضا صالحی فرد فرمانده انتظامی زرین دشت اظهار کرد: مأموران انتظامی زرین‌دشت هنگام کنترل محور‌های مواصلاتی به ۲ دستگاه وانت نیسان حامل احشام مشکوک و آن‌ها را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او افزود: مأموران انتظامی در بازرسی از این خودرو‌ها ۴۵ راس دام قاچاق را کشف کردند.

سرهنگ صالحی فرد با بیان اینکه ارزش احشام کشف شده بنا به نظر کارشناسان ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، گفت: رانندگان برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.

دستگیری سارق حرفه‌ای خانه بهداشت در خفر

فرمانده انتظامی شهرستان خفر از دستگیری سارق حرفه‌ای خانه بهداشت در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی خبر داد.

سرهنگ حجت اله احمدیان فرمانده انتظامی شهرستان خفر بیان کرد: در پی وقوع سرقت از خانه بهداشت در یکی از روستا‌های این شهرستان، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان احتمالی در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

او افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام تحقیقات میدانی و بررسی‌های تخصصی رد پای سارقی که بومی منطقه بود را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

دستبند بر دست متهم

فرمانده انتظامی شهرستان خفر با بیان اینکه در بازرسی از مخفیگاه متهم انواع کالای سرقتی خانه بهداشت از قبیل کامپیتور، آبگرمکن، بخاری، اسپیلت و کولر آبی کشف شد، گفت: کارشناسان ارزش اموال مکشوفه را یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال برآورد کردند.

سرهنگ احمدیان با اشاره به اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد، تصریح کرد: پلیس اجازه جولان به مجرمان و متخلفان نخواهد داد و با آنان قاطعانه برخورد خواهد کرد.

کشف ۲ دستگاه موتورسیکلت سرقتی در لارستان

فرمانده انتظامی لارستان از کشف ۲ دستگاه موتورسیکلت سرقتی در سرکشی از پارکینگ‌های وسایط نقلیه خبر داد. 

سرهنگ سید محمد یوسفی فرمانده انتظامی لارستان اظهار کرد: به منظور اجرای طرح برخورد با سارقان و کشف اموال مسروقه، افسران پلیس آگاهی در سرکشی از پارکینگ‌ها، تعدادی وسیله نقلیه توقیفی را مورد بررسی قرار دادند.

او ادامه داد: در کارشناسی تخصصی ۲ دستگاه موتورسیکلت و همچنین استعلام از سامانه پلیس مشخص شد شماره پلاک و شماره بدنه آن جعلی و سابقه سرقت از شهرستان جهرم و شهر لطیفی دارند.

فرمانده انتظامی لارستان از تحویل موتورسیکلت‌ها پس از هماهنگی قضایی به مالباختگان اشاره کرد و گفت: پیگیری پلیس جهت دستگیری سارقان ادامه دارد.
 این مقام انتظامی با اشاره به رعایت نکات ایمنی و نصب سیستم‌های بازدارنده بر روی وسایط نقلیه، به شهروندان توصیه کرد هرگونه موارد مشکوک را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

کشف ۴۹ کیلو تریاک در داراب 

فرمانده انتظامی شهرستان داراب از کشف ۴۹ کیلوگرم تریاک در عملیات ضربتی ماموران این فرماندهی خبر داد. 

سرهنگ علیرضا نوشاد فرمانده انتظامی شهرستان داراب بیان کرد: در جهت مبارزه با قاچاقچیان و سوداگران مرگ، ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر داراب هنگام گشت‌زنی در محور‌های مواصلاتی منتهی به این شهرستان به یک سواری پراید که در حال تردد بود مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو ۴۹ کیلوگرم تریاک کشف شد، گفت: راننده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار