سرلشکر باقری:

نیروهای مسلح آمادگی کامل برای صادرات عمده تجهیزات دفاعی و نظامی را دارد

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل برای صادرات عمده تجهیزات دفاعی و نظامی را دارند.

سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با حضور در جمع مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با اشاره به بیانات کم‌نظیر مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با کارکنان وزارت خارجه، گفت: فرمایشات معظم‌له را می‌توان به عنوان نقشه راه سیاست خارجی کشور تعبیر کرد و در این مسیر با توجه به تغییر نظم جدید جهانی، محافل دانشگاهی و سیاست خارجی بیش از پیش باید به این موضوع حساسیت و توجه داشته باشند و با یک آینده پژوهی عالمانه، مسیر آینده سیاست خارجی کشور را به درستی تدوین و ترسیم کنند.

سرلشکر باقری با تأکید بر اینکه تغییرات فراوانی در غرب آسیا در حال شکل‌گیری است، گفت: نظم جهانی در حال تغییر و در جهت تضعیف دشمنان انقلاب اسلامی است و این موضوع نیازمند در دست گرفتن ابتکار عمل و بهره‌گیری مناسب از فرصت‌هاست که بتوانیم سیاست‌های مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران را بهتر از گذشته دنبال و پیش ببریم.

وی توسعه روابط با کشور‌های منطقه و همسایه که سیاست درست دولت فعلی نیز می‌باشد را مورد تأکید قرار داد و افزود: به یاری خداوند متعال و فرماندهی فرمانده معظم کل قوا، نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران براساس راهبرد‌ها و سیاست‌های بومی و هر آنچه که برای دفاع کارآمد و پایدار از کشور ضرورت دارد با تمام توان وظرفیت در برابر هرگونه تهدیدات آماده می‌باشند.

سرلشکر باقری بیان کرد: دستگاه سیاست خارجی در معرفی و به اشتراک گذاشتن توان دفاعی و نظامی به کشور‌های دوست می‌تواند نقش بزرگ و مهمی را ایفا کند.

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح خطاب به سفیران جمهوری اسلامی ایران در کشور‌های مختلف، گفت: معرفی و به اشتراک گذاشتن توان دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی می‌تواند روابط دفاعی کشور را توسعه دهد و موجب تقویت بازدارندگی شود و نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل برای توسعه سطح روابط در حوزه‌های مختلف اعم از صادرات عمده تجهیزات دفاعی و نظامی و همچنین ابعاد آموزشی، رزمایش و انتقال عملی تجربه به دست آمده را دارند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۳:۳۴ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
سلام تو را به امام زمان قسمت میدم که یه فکری به حال حقوق ما نیروهای نظامی بکنید چون واقعا ما مستاجر و خیلی تو مضیقه هستیم،
بسیجیان کد ۸۹ منطقه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۷ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
سر لشکر باقری الهی همیشه سلامت و سربلند باشید دمتون گرم
آخرین اخبار