سجادی: ورزشکاران پارالمپیکی همیشه الهام‌بخش دیگر ورزشکاران هستند

وزیر ورزش و جوانان در دیدار با رئیس کمیته پارالمپیک آسیا ورزشکاران پارالمپیکی را الهام‌بخش دیگر ورزشکاران دانست.

به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، ماجد راشد رئیس کمیته پارالمپیک آسیا با حضور در وزارت ورزش و جوانان با سیدحمید سجادی دیدار و گفتگو کرد.

سجادی در این دیدار اظهار داشت: تشکر می‌کنم به خاطر همه تلاش‌هایی که مسئولان کمیته پارالمپیک آسیا و ایران برای ورزش جانبازان و معلولین انجام می‌دهند. دومین باری است که افتخار این را داریم که در خدمت آقای ماجد راشد و تیم همراه‌شان باشیم. در همان جلسه اول با دیدگاه‌های روشن آقای ماجد راشد درباره حمایت از ورزش معلولین آشنا شدم.

وی افزود: به‌عنوان یک ورزشکار اعتقاد به ورزش جانبازان و معلولین دارم. فکر، خلاقیت و ابتکار یکی از نیاز‌های اصلی برای معلولین در جهان است. ورزش جانبازان و معلولین بعد از انقلاب اسلامی یک راه جدید را طی می‌کند و توانسته است به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کند. در رأس کشور مقام معظم رهبری همیشه بعد از افتخارآفرینی پارالمپیکی‌ها با پیام‌های‌شان ما را دلگرم کرده‌اند.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به تجلیل هر ساله از ورزشکاران پارالمپیکی خاطرنشان کرد: ورزشکاران پارالمپیکی ما همواره در مراسم تجلیل از ورزشکاران درخشیده‌اند و مدال‌آوری ورزشکاران پارالمپیکی، الهام‌بخش برای دیگر ورزشکاران بوده است.

سجادی همچنین راجع به موفقیت بانوان ورزشکار پارالمپیکی گفت: جمهوری اسلامی نگاه ویژه‌ای به ورزش بانوان دارد و به همین علت در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو با افزایش تعداد بانوان همراه هستیم و این نشان‌دهنده اهمیت و جایگاه ورزش بانوان است.

وی ادامه داد: در انتخاب ورزشکاران معلول نگاه ویژه‌ای به معولیت‌های شدید مثل ورزش بوچیا و نابینایان داریم. تشکر ویژه از آقای کارگری و دیگر همکاران‌شان دارم که بسیار در توسعه ورزش پارالمپیک فعال هستند. راهی که هم‌اکنون در کمیته پارالمپیک پیش گرفته شده، همان راهی است که آقای خسروی‌وفا از چند سال پیش ریل‌گذاری کرده بود.

وزیر ورزش و جوانان همچنین با اشاره به حضور رئیس کمیته پارالمپیک آسیا و هیئت همراه در ایران اظهار داشت: این حضور نوید فضای همدلی را برای ورزش پارالمپیکی ایران می‌دهد. امیدوارم در سایه تعامل و برادری کمیته پارالمپیک ایران و آسیا اتفاقات بسیار خوبی برای ورزش جانبازان و معلولین رخ دهد. ما انتظار همکاری بیشتر از کمیته پارالمپیک آسیا داریم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۲۴ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
آقای سجادی چرا تکلیف این فدراسیون جودو با این هرج و مرج مشخص نمیکنید
چرا میراسماعیلی عزل نمیکنید
باید نماینده مجلس ورود کنند
آخرین اخبار