ایجاد بیش از ۶ هزار کیلومتر فیبرنوری در خوزستان

مدیر مخابرات منطقه خوزستان گفت: ۶ هزار و ۷۰۰ کیلومتر شبکه فیبر نوری برای پایداری ارتباط در سراسر استان ایجاد شده است.

رحیم فلاح زاده می‌گوید:  فیبرنوری در شبکه ارتباطی مزیت‌های بسیار زیادی دارد که در خوزستان باهدف تامین پهنای باند مورد نیاز مردم در دست اجرا است.

او با اشاره به اتصال اغلب شهر‌های استان به شبکه فیبرنوری افزود: در چند روز اخیر شهر زهره از توابع شهرستان هندیجان از مسیر روستای دهملا به امیدیه به شبکه فیبر نوری متصل و در رینگ پایداری شبکه استان قرار گرفت.

مدیر مخابرات منطقه خوزستان گفت: با حفاری و فیبرکشی و نصب تجهیزات سیستم‌های فنی انتقال و ایجاد مسیر پروتکشن جدید (رینگ ارتباطی)، ارتباطات مخابراتی در روستای باستانی دهملا از توابع هندیجان پایدارتر شد.

آقای فلاح زاده افزود: با توجه به اهمیت پایداری ارتباطات در روستا‌ها به ویژه در مناطق گردشگری و با تامین شبکه فیبرنوری این ساختار در روستای دهملا هندیجان با هدف پوشش شبکه روستا‌های اطراف، این شبکه ارتباطی به ظرفیت ۲.۵ G ایجاد شد.

او  با اشاره به اهمیت رینگ ارتباطی ادامه‌داد: با ایجاد شدن این خط ارتباطی از این پس تمامی ارتباطات مخابراتی روستای دهملا از توابع هندیجان زیر پوشش رینگ ارتباطی قرار خواهد گرفت به طوری که اگر ارتباطات مخابراتی روستای دهملا از یک مسیری دچار اختلال و یا قطعی احتمالی شود، ارتباطات از طریق مسیر دوم پروتکشن (جایگزین) برقرار و پایدار خواهد ماند طوری که مشترکین، خدمات ارتباطی خود را بدون احساس هیچگونه قطعی و یا اختلالی دریافت می‌کنند.

مدیر مخابرات منطقه خوزستان گفت: با بهره‌برداری از این خط ارتباطی جدید، تمامی ارتباطات مخابراتی روستای دهملا، شهر زهره و سویره در رینگ ارتباطی قرار می‌گیرند و دچار قطعی ارتباط نمی‌شوند.

رینگ ارتباطی ساز و کار مخابراتی است که برای جلوگیری از قطع شبکه انجام می‌گیرد، در این فرآیند شبکه‌های مخابراتی جایگزین تعریف می‌شود تا در صورت قطعی شبکه از شبکه جایگزین استفاده شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۴۴ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
اهواز
از پوشش خوبی برخوردار نیست چ تلفن همراه و اینترنت و تلفن ثابت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۱۱ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
روستای برومی فاقد پوشش اپراتور موبایل فیبرنوری ندارد
جز شهرستان اهواز می باشد
آخرین اخبار