ابراز تمایل ونزوئلا برای پیوستن به گروه بریکس

رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرد که کشورش تمایل دارد تا به گروه «بریکس» بپیوندد.

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرد که این کشور تمایل دارد تا به گروه "بریکس" متشکل از روسیه، چین، هند، برزیل و جمهوری آفریقای جنوبی بپیوندد.

به گزارش خبرگزاری نووستی، رئیس جمهور ونزوئلا پس از دیدار با لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس جمهور برزیل گفت: "بریکس شامل ۵ کشور قدرتمند است. اکنون بریکس به آهنربایی برای کسانی تبدیل شده که خواهان جهانی دیگر بر پایه صلح و همکاری هستند."

مادورو افزود: "اگر از ونزوئلا بپرسید که آیا می‌خواهید در یک لحظه خاص به بریکس بپیوندید، پاسخ آن "بله" خواهد بود. ما دوست داریم بخشی از بریکس باشیم و در قلعه و سیاست جدید جهانی مشارکت کنیم."

وی با انتقاد از سیاست تحریمی آمریکا گفت: در نشست‌های چندجانبه ما همیشه به کشور‌های منطقه پیشنهاد داده ایم که از دولت آمریکا بخواهند تمامی تحریم‌های خود و تمامی تدابیر فشار آورنده خود را ضد ونزوئلا و تمامی کشور‌های منطقه ما رفع کند.

لولا داسیلوا نیز گفت: این اشتباه آمریکا است. آمریکا تحریم‌های زیادی وضع کرده است. من همیشه گفته ام که تحریم بدتر از جنگ است. در جنگ همیشه این سربازان هستند که کشته می‌شوند، اما تحریم کودکان، زنان و افرادی را می‌کشد که هیچ نقشی در بازی ندارند. من آرزو دارم که شاهد ایجاد یک واحد پولی متفاوت از دلار باشیم تا بتوانیم با آن محصولات خود را به کشور‌های دیگر بفروشیم و کالا‌های مورد نیاز خود را از آن‌ها خریداری کنیم.

رئیس جمهور برزیل افزود: اینکه ضد کشوری ۹۰۰ تحریم وضع شود موضوعی غیرقابل پذیرش است. معتقدم که ما باید با دستان خود وضعیت موجود را تغییر دهیم تا به پیروزی برسیم تا ونزوئلا به وضع گذشته خود بازگردد.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار