حجت الاسلام والمسلمین خداداده:

مساجد در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت پیشگام هستند

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گفت: مساجد در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت پیشگام هستند و ۹۵ درصد از شهدای انقلاب مسجدی بودند.

حجت الاسلام والمسلمین کمال الدین خداداده در نشست امور ایثارگران ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، که در محل این ستاد برگزار شد با بیان اینکه جایگاه مهم و ارزشمند مسجد در سپهر سیاسی و فرهنگی کشور، بر کسی پوشیده نیست، گفت: مساجد در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت پیشگام هستند؛ همچنان که بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام کرده است، بیش از ۹۵ درصد از شهدای انقلاب اسلامی، مسجدی بودند.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، افزود: مساجد و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، فعالیت‌های خوب و مستمری در طول سال برای تکریم خانواده شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار می‌کنند لذا ما باور داریم که بسیاری از گره‌های کور مشکلات کشور با ترویج این فرهنگ قابل حل است.

وی اضافه کرد: آن دسته از نیرو‌های ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد که از خانواده معزز ایثارگران کشور هستند، بی هیچ توقعی و در نهایت اخلاص و تواضع در حال کار و تلاش شبانه روزی هستند. این افراد، خدمت به مسجد و کار برای انقلاب اسلامی را وظیفه خود می‌دانند.

علی تن، نیز در این نشست با بیان اینکه جایگاه ایثارگران در نظام جمهوری اسلامی، بسیار بالا و مهم است، گفت: تقویت فرهنگ ایثار و شهادت و جهاد وظیفه ما است و خوشبختانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در این زمینه بسیار خوب عمل کرده اند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران، گفت: پیگیری وضعیت تک تک ایثارگران وابسته به این وزارتخانه، وظیفه ما است و انشاءالله این موضوع درباره کارکنان ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور نیز صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه عزت، امنیت و سربلندی امروز کشورمان را مدیون ایثار شهدا، خانواده شهدا و ایثارگران هستیم، ادامه داد: اقدامات خوبی از سوی مساجد و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تکریم خانواده شهدا صورت گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین رهبری نیز در این نشست با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در تجلیل از ایثارگران در سال‌های مختلف کار‌های بسیار خوبی انجام داده اند، اظهار کرد: این کانون‌ها حتما برای ترویج روحیه ایثار و شهادت، گام‌های موثرتری برمی دارند.

مشاور رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در عرصه‌های جبهه مقاومت و جبهه سلامت در دوره شیوع بیماری کرونا، اقدامات خوبی داشته اند و در این عرصه ها، شهدایی نیز تقدیم نظام کرده اند.

در این نشست عنوان شد؛ که ساماندهی کانون‌های ایثار و شهادت و ثبت فعالیت آن‌ها در سامانه بچه‌های مسجد از اقدامات بسیار مهم ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور بوده است.

همچنین فعالیت‌های در حوزه‌های ادبی، سرود، شعر، خاطره گویی، تولید کلیپ برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، برگزاری مسابقات و جشنواره‌های مختلف در حوزه‌های فرهنگی، هنری و ورزشی، دیدار با خانواده شهدا، برگزاری یادواره شهدا، تولید محتوا در موضوع ایثار و شهادت و جهاد و انتشار این مطالب در فضای مجازی از برنامه‌های دیگر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در حوزه ایثار و شهادت است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار