شنا در تاسیسات آبی ممنوع

شرکت آب‌منطقه‌ای مازندران درباره خطرات ناشی از شنا در تاسیسات آبی استان در فصل گرما هشدار داد.

فاطمه پورکاویان مدیر روابط عمومی شرکت آب‌ منطقه‌ای مازندران با اشاره به آغاز فصل گرما، گفت: هر سال در ماه‌های خرداد تا شهریور شاهد حضور برخی علاقه‌مندان به شنا در آب‌بندان‌ها، دریاچه سدها، رودخانه‌ها و کانال‌های کشاورزی هستیم که در اقدامی پرخطر تصمیم به شنا در آب این سازه‌ها می‌گیرند و متاسفانه برخی از این افراد نیز جان‌شان را از دست می‌دهند.

او افزود: بر اساس آمار‌های اداره کل پزشکی قانونی مازندران، پارسال ۴۱ نفر در این استان جان خود را هنگام شنا در همین آب‌ها از دست دادند.

پورکاویان گفت:طبق این آمار‌ها در سال گذشته ۳۳ نفر در رودخانه‌های استان، ۴ نفر در کانال‌های کشاورزی، ۲ نفر در دریاچه مصنوعی و سد و ۲ نفر نیز در استخر کشاورزی غرق شدند که آمار نگران‌کننده‌ای به شمار می‌آید.

او افزود: این تعداد مرگ در رودخانه‌ها، سازه و تاسیسات آبی استان در حالی ثبت شد که همواره از سوی شرکت آب‌منطقه‌ای و سایر دستگاه‌های مرتبط از جمله پزشکی قانونی و هیئت نجات غریق استان تأکید می‌شود هم‌استانی‌ها و هم‌میهنان گرامی از شنا در این محوطه‌ها بپرهیزند.

پورکاویان گفت: علاوه بر ممنوعیت شنا در دریاچه سدها، تاکید می‌شود که علاقه‌مندان به ماهیگیری نیز برای صید ماهی به حاشیه دریاچه سد‌ها نروند. متاسفانه در سال‌های اخیر مواردی از این دست نیز وجود داشت که به دلیل افتادن شخص در دریاچه منجر به غرق شدن فرد شد.

او افزود: با توجه به این‌که همه سازه‌ها و تاسیسات آبی مناطق ممنوعه شنا محسوب می‌شوند و امکان پایش دائمی همه این اماکن وجود ندارد، درخواست ما از هم وطنان به ویژه هم استانی‌ها این است که هشدار‌ها را جدی بگیرند و از شنا در این محدوده‌ها خودداری کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار