گلایه از آسانسور‌های غیراستاندارد در برخی از برج‌های منطقه ۲۲ تهران + فیلم و تصاویر

استفاده از آسانسور‌های غیر استاندارد در برخی از برج‌های مسکونی واقع در منطقه ۲۲ شهر تهران دغدغه شهروند خبرنگار ما شد.

منطقه ۲۲ غرب تهران بزرگ از مناطق در حال توسعه این شهر محسوب می‌شود و در این چند سال شاهد ساخت و ساز بسیار به ویژه برج‌های مسکونی هستیم. یکی از اصول ساخت و ساز برای ایجاد امنیت رعایت استاندار‌دهای ساختمان سازی به ویژه ساختمان‌هایی که دارای واحدها و طبقات بیشتر  هستند از نکات مهمی است که باید به کار گرفته شود. تردد در این ساختمان‌ها نیازمند آسانسور‌های استاندارد است تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود.

شهروند خبرنگار ما با ارسال پیامی از آسانسور غیراستاندارد در یکی از برج‌های واقع در منطقه ۲۲ شهر تهران خبر داد و از مسئولان درخواست رسیدگی و نظارت بیشتر به سازندگان و سرمایه گذاران این منطقه کرد.

متن پیام شهروند خبرنگار
با سلام، در منطقه ۲۲ شهر تهران برج ۳۴ طبقه‌ای که دارای ۵۰۰ واحد مسکونی می‌باشد نظارت کارشناسان اداره کل استاندارد استان تهران بعد از گذشت ۱۵ ماه از تحویل آن، غیراستاندارد بودن آسانسور را تایید کردند و اخطار‌هایی توسط اداره کل استاندارد به مدیران اجرایی، سازنه و هیئت مدیره ارسال شد، اما در این فاصله حوادث و نواقص مکرر این آسانسور کار را به جایی رساند که اداره کل استاندارد در خرداد ماه اقدام به پلمب کلیه ۱۰ لاین آسانسور غیراستاندارد این برج را تا دریافت گواهی اجباری استاندارد کرد تا از جان و مال و امنیت ساکنان این برج حفاظت شود. در این برج حدود بیش از ۲ هزار نفر ساکن می‌باشند.
چرا سازندگان باید به صورت غیر استاندارد ساختمان سازی کنند و جان بسیاری از شهروندان را در معرض خطر قرار بدهند. این مجموعه برج‌ها بیش از یک سال به مالکان تحویل داده شده، اما همچنان از آسانسور‌های بدون تاییدیه استاندارد بهره می‌گیرند.


بیشتر بخوانید:

نصب دوربین مداربسته درخواست اهالی مسکن مهر فولادشهر شد + فیلم


 

آسانسور غیر استاندارد

برج

آسانسور

برای یادگیری اصول تصویربرداری خبری به صفحه «آموزش تصویربرداری برای شهروندخبرنگاران» مراجعه کنید.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار