بهبود حافظه با مصرف مولتی ویتامین‌ها

یک مطالعه جدید نشان می دهد که مصرف روزانه مولتی ویتامین می تواند ساعت شناختی پیری را بیش از سه سال به عقب بازگرداند.

یک مطالعه جدید گزارش می‌دهد که از دست دادن حافظه مرتبط با افزایش سن ممکن است حداقل در کوتاه مدت با مصرف روزانه مولتی ویتامین بهبود یابد.

محققان دریافتند که یک سال مصرف مولتی ویتامین‌ها اثری مشابه با برگرداندن ساعت شناختی پیری به بیش از سه سال قبل دارد.

محققان مشاهده کردند که افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی عروقی که مولتی ویتامین مصرف می‌کردند بیشترین بهبود را در حافظه داشتند.

هنوز مشخص نیست که کدام ویتامین‌های موجود در مولتی ویتامین‌ها به تقویت حافظه کمک کرده‌اند، که نیاز به تحقیقات بیشتر را نشان می‌دهد.

برای این مطالعه، ۳۵۶۲ سالمند به طور تصادفی به دو گروه تقسیم شدند. گروه اول یک مولتی ویتامین روزانه به مدت سه سال مصرف کردند. گروه دوم دارونما مصرف کردند.

هر سال، خاطرات شرکت‌کنندگان از طریق آزمون‌های عصبی روان‌شناختی آنلاین ارزیابی می‌شد. محققان در درجه اول به اندازه گیری قدرت حافظه دوره‌ای یا یادآوری فوری افراد علاقه‌مند بودند.

پس از ۱ سال مصرف مولتی ویتامین‌ها، شرکت کنندگان در مطالعه بهبود کمی را در حافظه تجربه کردند که در مقایسه با گروه کنترل معادل ۳.۱ سال به عقب برگشتن بود.

نویسندگان این مطالعه دریافتند که مهم‌ترین بهبود حافظه در افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی عروقی رخ داد. دلیل این امر مشخص نیست.

 جوآن منسون، عضو تیم تحقیق از دانشگاه هاروارد، گفت: مولتی ویتامین روزانه ممکن است ایده خوبی باشد. یافته‌های ما نشان می‌دهد که مکمل‌های مولتی ویتامین به‌عنوان یک رویکرد ایمن، در دسترس و مقرون‌به‌صرفه برای محافظت از سلامت شناختی در سالمندان نویدبخش است.

وی خاطرنشان می‌کند: مولتی ویتامین‌ها و سایر مکمل‌های غذایی نباید به عنوان جایگزینی برای یک رژیم غذایی سالم یا سبک زندگی سالم تلقی شوند، حتی اگر به عنوان یک رویکرد مکمل استفاده شوند.

منبع:مدیکال نیوز

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۱۲ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
ولی لبنیات پروبیوتیک پنجاه سال آدمو جوونتر میکنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۹ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
از ابن ویتامین ها برای شرکت همراه اول استفاده کنید که با اون جایگاه و هزینه بابت بروزرسانی و .. دفاتر خدماتی آن پس از چند ماه هنوز بروز نیست
Iran (Islamic Republic of)
یک سرباز
۱۵:۰۸ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
خوردن مولتی ویتامین ها فقط و فقط جنبه تجاری دارد. دوستان گرامی بیشترین سهم و تجارت مولتی ویتامین ها مختص کشوره های است که حاضر به واکسن به ایران نشدند.
بهترین ویتامین ها همین میوه ها و سبزیجات و گیاهان دارویی هستند. این روش پیشگیری بود .برای جلوگیری از بیماری باید مولتی ویتامین فقط و فقط به دستور پزشک متخصص تجویز کند وبا آزمایش کامل تجویز گردد

دانشگاه هاردوارد عزیز و استنفرد عزیز به جرات و تحقیق میگن شما ها صهینیسم دوم جوامع کل بشریط هستید.
Iran (Islamic Republic of)
حمید
۱۵:۲۷ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
احسنت..،
آخرین اخبار