به مناسبت روز جهانی ام‌اس مطرح شد؛

مهار ۴۰ تا ۵۰ درصدی بیماری ام اس در کودکان با تشخیص زودهنگام

داروها و خدمات آزمایشگاهی و پاراکلینیکی برای بیماران ام‌اس تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند.

محمدمهدی ناصحی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران به مناسبت سی ام می مصادف با ۹ خرداد به نام روز جهانی ام اس، گفت: این روز بهانه‌ای است تا مسئولان و دست اندرکاران حوزه سلامت نسبت به خدمات رسانی بهتر به این گروه از بیماران توجهات لازم را مبذول داشته و از تمامی امکانات در رفع مشکلات مبتلایان به ام اس استفاده کنند.

او گفت: سازمان بیمه سلامت ایران از گذشته تاکنون خدمات دهی به این گروه از این بیماران را سرلوحه امور خود قرار داده و از سال ۱۴۰۱ با تأسیس صندوق بیماری‌های خاص و صعب العلاج به مبتلایان به ام‌اس توجه ویژه دارد. به طوری که داروها و خدمات آزمایشگاهی و پاراکلینیکی برای بیماران خاص و صعب العلاج تحت پوشش بیمه قرار گرفته و این بیماران دغدغه‌ای بابت هزینه‌های درمانی خود ندارند.

ناصحی افزود: متأسفانه شیوع این بیماری در سال‌های اخیر علاوه بر بزرگسالان میان کودکان بیشتر شده است؛ اما با تشخیص زودهنگام می‌توان ۴۰ تا ۵۰ درصد بیماری ام اس را در کودکان مهار و از پیشرفت آن جلوگیری کرد. خوشبختانه با ایجاد صندوق حمایت از بیماری‌های خاص و صعب العلاج پیگیری مشکلات بهداشتی و درمانی این قبیل بیماران با جدیت بیشتری انجام می‌شود.

او ادامه داد: تصمیم گیران و سیاست گذاران حوزه سلامت بر این باورند که باید با اتخاذ رویکردهای مناسب و منطقی پرداخت از جیب بیماران به ویژه بیماران صعب العلاج کاهش پیدا کند.

ناصحی گفت: اینجانب ضمن گرامیداشت و تبریک این روز به بیماران، حامیان و کادر درمان، از خدمات انجمن ام اس و سازمان‌های حمایت کننده از این بیماران در پیگیری مشکلات بیماران ام اس قدردانی کرده و امیدوارم با جدیت در پیگیری‌ها گام موثرتری در بهبود ارائه خدمات سلامت به این گروه از بیماران برداشته شود.

برچسب ها: ام اس ، بیماران خاص
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار