حل چالش‌های محیط زیستی شهر‌ها با بهره‌گیری از توانمندی‌های مردمی

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران تاکید کرد: توسعه فرهنگ محیط زیستی با استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد، رویکردی کم‌هزینه، فراگیر و با مقبولیت اجتماعی بالا است.

هلیا سادات حسینی در دیدار با جمعی از نمایندگان تشکل‌های مردم‌نهاد گفت: تحقق پیشرفت و توسعه پایدار و مقابله با چالش‌های محیط زیستی شهر‌ها مستلزم بهره گیری از استعداد، توان و حضور فعالانه و مطالبه‌گری مردم و مشارکت آنان در ارتقا و تکامل بیشتر جامعه است.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران افزود: برگزاری نشست‌های تعاملی و اطلاع‌رسانی و هماهنگی با مقامات محلی، مشارکت در اجرای طرح‌ها و برنامه‌های توسعه‌ای، تحلیل مشکلات و ارائه پیشنهاد راهکار‌های بومی و طراحی کسب‌وکار‌های دوستدار محیط زیست در پیشبرد اهداف بسیار تاثیرگذار هستند.

حسینی به تعامل هدفمند و مستمر با سازمان‌های مردم‌نهاد به عنوان اولویت اداره کل محیط زیست اشاره کرد و گفت: می‌توان با برگزاری نشست‌های مستمر و اتخاذ رویکرد مشورتی و تسهیلگری ضمن بهره‌مندی از پیشنهادها، از ظرفیت و توان سمن‌ها برای حل چالش‌های محیط زیستی به‌خصوص در جوامع محلی استفاده کرد، از این‌رو باید اجرای برنامه‌های توان‌افزایی که تدوین و اجرای آن توسط خود تشکل‌ها صورت می‌گیرد، با جدیت ادامه یابد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار