برگزاری جشن میلاد امام رضا (ع) در حرم سیدالکریم (ع)

جشن بزرگ میلاد امام رضا (ع) در آخرین روز از دهه کرامت، در حرم سیدالکریم (ع) برگزار می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین «محسن عرفاتی» با بیان اینکه آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برنامه‌های متنوع و گسترده‌ای برای دهه کرامت تدارک دیده بود که تاکنون بسیاری از آن‌ها به خوبی برگزار شد، گفت: میزان استقبال مردم به ویژه دختران و پسران از این برنامه‌ها بسیار قابل توجه بوده است. پاسخگویی به سوالات و شبهات نسل جوان، دختران و پسران را به صورت جدی در برگزاری این برنامه‌ها دنبال کردیم.

معاون علمی فرهنگی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) در ادامه با بیان اینکه حرم عبدالعظیم حسنی (ع) قطب فرهنگی و محور برنامه‌های دهه کرامت در استان تهران است، گفت: ما تلاش کردیم با برگزاری برنامه‌های متنوع و مفرح که از نظر کیفی و محتوایی نیز در سطح بالایی هستند، در ترویج فرهنگی رضوی و ارائه الگو‌های مناسبت به نسل جوان موفق باشیم. همچنین تلاش شد با ارتقای محتوای برنامه‌ها در زمینه پاسخگویی به شبهات و سوالات نسل جوان عملکرد خوبی داشته باشیم.

معاون علمی فرهنگی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) افزود: نخستین برنامه این حرم مطهر به مناسبت دهه کرامت، برگزاری جشن میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) با حضور پر شمار دختران در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) بود. محوریت این برنامه، تبیین شخصیت کریمه اهل بیت (ع) و بزرگداشت روز دختر با ارائه الگوی مناسبت به دختران بود.

وی اضافه کرد: جشن بزرگی به مناسبت روز دختر با حضور چند هزار نفری دخترانی که تازه به سن تکلیف رسیدند، همراه با سخنرانی مذهبی، مداحی، اجرای برنامه‌های شاد و متناسب با سنین ۹ تا ۱۱ سال، اعطای بسته‌های فرهنگی و تبرکی حرم امام رضا (ع)، در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد. 

عرفاتی اضافه کرد: برنامه مهم دیگر حرم حضرت سیدالکریم (ع) به مناسبت دهه کرامت، همزمان با پنجم ذی‌القعده، روز بزرگداشت امامزادگان واجب التعظیم برگزار شد که طی آن، مراسم غبارروبی مزار امامزادگان حمزه و طاهر علیهماالسلام برگزار شد. بستن میثاق میان خادمان حرم نورانی حضرت امام رضا (ع) و حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) نیز در روز پنجم ذی‌القعده صورت گرفت.

 

وی در ادامه با بیان اینکه نامه امام رضا (ع) به عبدالعظیم حسنی (ع) محور برنامه‌های آستان سیدالکریم (ع) به مناسبت دهه کرامت است، گفت: سه جشن بزرگ در شب، روز و شام میلاد حضرت امام رئوف (ع) همراه با سخنرانی مذهبی و مداحی و اجرای برنامه‌های شاد و متنوع فرهنگی، در حرم مطهر عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار