معاون پارلمانی رئیس‌جمهور:

امیدوارم لایحه عفاف و حجاب نتیجه مطلوبی داشته باشد

حسینی گفت: لایحه عفاف و حجاب را قوه‌ قضاییه تدوین کرد و دولت هم آن را از ۹ ماده به ۱۵ ماده افزایش داد که امیدوارم نتیجه مطلوبی داشته باشد.

همایش «آرمان امام در شریان امت» عصر امروز (سه‌شنبه ۹ خرداد) به همت شبکه راهبردی یاران انقلاب اسلامی در سالن همایش‌های مسجد امام صادق (ع) تهران با حضور شخصیت‌های مختلف سیاسی و اعضای این تشکل سیاسی برگزار شد.

سیدمحمد حسینی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور که به عنوان سخنران در این مراسم حضور یافته بود در ابتدا ضمن تبریک دهه کرامت، گفت: در ایام شادی اهل بیت گفتن و خندیدن باعث رضایت اهل بیت است، و از این‌ها مهم‌تر، گره‌گشایی از کار دیگران است که باعث شادی و شفاعت اهل بیت می‌شود.

حسینی در پاسخ به سؤال مجری برنامه درباره برنامه‌های چند روز گذشته دولت، گفت: برنامه هفتم توسعه دیروز نهایی شد و به زودی به مجلس تحویل داده می‌شود، همچنین دو وزیر به مجلس معرفی شد، که الحمدالله یک وزیر امروز از نمایندگان رأی اعتماد گرفت.

وی افزود: در بحث برنامه هفتم، آقای قالیباف یک نامه به رهبر انقلاب نوشتند و ایشان هم چند مورد اضافه کردند و ارجاع دادند به دولت و به‌زودی همه این نکات نهایی خواهد شد و تحویل مجلس می‌شود.

حسینی با اشاره به آخرین وضعیت لایحه عفاف و حجاب هم، گفت: این لایحه که همه ما می‌دانیم دغدغه نیرو‌های انقلاب است، امروز نسخه نهایی آن تحویل مجلس شورای اسلامی شد.

وی افزود: این لایحه را قوه‌ قضاییه تدوین کرد و به دولت فرستاد و دولت هم با تغییراتی آن را از ۹ ماده به ۱۵ ماده افزایش داد که امیدوارم نتیجه مطلوبی داشته باشد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: در این موضوع دست مجلس باز است و به فرموده رهبر انقلاب، مجلس انقلابی باید ضعف‌های این لایحه را اصلاح کند.

حسینی در ادامه گفت: امیدواریم مثل رأیی که امروز نمایندگان دادند، به فرموده رهبر انقلاب، همدلی و هم‌افزایی بیشتری را در سال پایانی مجلس شاهد باشیم.

وی افزود: در موضوعات مختلف، ما اگر فقط کاستی‌ها و کمبود‌ها را ببینیم معلوم است ناامیدی ایجاد می‌شود.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: بعضی‌ها در بحث سیاست خارجی مدعی بودند که زبان دنیا را بلدند، ولی حتی زبان کشوری مثل تاجیکستان که هم‌زبان ما هم هستند را نفهمیدند و ما در دولت گذشته هیچ تعامل فرهنگی و اقتصادی با این کشور نداشتیم.

حسینی افزود: همین کشور تاجیکستان جزو کشور‌هایی بود که مخالف پیوستن ایران به شانگهای بود که با اولین سفر آقای رئیسی این اتفاق به وقوع پیوست و بعد هم ما به شانگهای پیوستیم.

وی بیان کرد: در دیدار دیروز هم شاهد بودیم که رهبر انقلاب از دیپلماسی منطقه‌ای دولت تشکر کردند که این موضوع تبعات اقتصادی خوبی برای مردم هم خواهد داشت و این توافقات در درازمدت نتایج خود را خواهد داشت.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به اقدامات بزرگی که تا امروز در دولت سیزدهم انجام شده است، گفت: بانک‌ها و نهاد‌های مختلف در طرح‌های بزرگی سرمایه‌گذاری کردند که نتیجه آن کم‌کم مشخص می‌شود و آینده خوبی را انشاءالله شاهد خواهیم بود.

حسینی گفت: ما اگر در کشور چند حزب قدرتمند، مانند حزب جمهوری اسلامی داشتیم، بسیاری از مسائل و مشکلات امروز وجود نداشت.

وی افزود: شاهد بودیم که حزب جمهوری اسلامی در ابتدای انقلاب چقدر با قدرت و با شبکه‌سازی درست با شخصیت‌هایی مثل شهید بهشتی و رهبر انقلاب کار را پیش بردند و در مجلس اول در کل کشور فضای مجلس را گرفتند و جلوی بنی‌صدر ایستادند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با تأکید بر اتحاد تشکل‌ها و جریان‌های انقلابی، گفت: ما نیاز داریم تشکل‌هایی باشند که هرکدام در کنار هم قرار گیرند و گوشه‌ای از کار را بر عهده گرفته و این انسجام را در خدمت انقلاب اسلامی قرار دهند.

حسینی در پایان بیان کرد: اگر تک‌تک بخواهیم کار کنیم، موفقیت میسر نمی‌شود، چرا که دشمن در همه عرصه‌ها منسجم شده و ما هم باید منسجم شویم و همه تشکل‌ها در کنار یکدیگر برای انقلاب اسلامی گام برداریم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۴۱ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
گفت: آقای پزشکیان، نماینده تبریز گفته است «‌اینکه ما به مردم بگوییم چگونه لباس بپوش یا نپوش دخالت در اختیارات شخصی افراد است‌»!
گفتم: یعنی اگر خانمی یا آقایی با لباس زیر به کوچه و خیابان بیاید، و از آنها بخواهید که عفت عمومی را رعایت کنند و پوشش مناسب داشته باشند، دخالت در امور شخصی آنهاست؟!
گفت: می‌گوید: «‌در قرآن هم توصیه حجاب به زنان مؤمن و همسران رسول خداست‌» و برای همه مردم نیست!
گفتم: باید از ایشان پرسید که خودش را به نفهمیدن زده و یا واقعاً نمی‌فهمد؟! و چگونه به خودش حق می‌دهد که آیات قرآن را تحریف کند؟! آیات ۳۰ و ۳۱ سوره نور و ۵۹ سوره احزاب و.... صریحاً بر واجب بودن حجاب برای همه زنان مسلمان و رعایت آن از سوی همه مردان تاکید می‌کند.
گفت: تازه این آقا نماینده مردم غیور و مؤمن تبریز هم هست! و برای رأی جمع کردن هم کلی جانماز آب کشیده! و سوگند هم یاد کرده که به اسلام و ایران وفادار باشد و با تکیه بر شرف انسانی خویش از حریم اسلام و... پاسداری کند!
گفتم: ‌ای عوام! یارو دور از چشم میوه‌فروش، هندوانه‌ای را برداشته و مشغول خوردن بود! گفتند؛ حرام است. گفت؛ من به حلال و حرام بودنش کاری ندارم! برای خُنک بودنش می‌خورم!
آخرین اخبار