افتتاح ایستگاه مترو میدان کتاب در تیرماه

مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه گفت: به دلیل معماری ویژه‌ای که در ایستگاه میدان کتاب به کار گرفته شده است یک تاخیری در تحویل متریال صورت گرفت و ایستگاه مترو کتاب تیرماه به بهره‌برداری می‌رسد.

محسن هرمزی با اشاره به جزئیات پیشرفت فیزیکی ایستگاه میدان کتاب گفت: در سال جاری ۱۰ ایستگاه از خط ۶ در صورت تأمین اعتبار از حد فاصل ایستگاه شهید ستاری تا شمال غربی این خط و همچنین در محدوده ایستگاه‌های میانی؛ ایستگاه‌های سرباز، بهار شیراز، نجات اللهی، ۱۷ شهریور و میدان خراسان را به بهره‌برداری می‌رسانیم.

مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم و بودجه داشته باشیم دو ایستگاه هم از جنوب خط ۶ را تکمیل کرده و به بهره برداری می‌رسانیم.

وی بیان کرد: در صورت انجام توافق با وزارت ورزش ایستگاه میدان بسیج را تا پایان سال تقدیم مردم خواهیم کرد. در خط ۴ هم توسعه غربی این خط در دستور کار است؛ به طوری که ایستگاه علامه جعفری که راه‌اندازی شده و ایستگاه آیت الله کاشانی هم امسال به زیر بار مسافرگیری می‌بریم.

به گفته هرمزی، تا پایان سال ۱۲ ایستگاه به مردم تقدیم خواهد شد.

وی درباره راه‌اندازی مترو شهر‌های اقماری نیز گفت: مترو پرند هفته دولت تقدیم مردم خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه افزود: در ایستگاه‌های جدید دنبال این هستیم که اتاق‌های مادر و کودک را جانمایی کنیم. در ایستگاه‌های قبلی هم دنبال این هستیم که با توجه به فضا، مکان مناسب را برای این منظور در نظر بگیریم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار