تقلب در امتحانات دولتی با چت GPT

از مدل ChatGPT هوش مصنوعی برای تقلب در امتحانات کمیسیون خدمات عمومی در ایالت تلانگانا هند استفاده شد.

چت GPT در طول چند ماه گذشته محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. اما همچنان نگرانی‌هایی در مورد محبوبیت فزاینده آن وجود دارد. بحث‌های زیادی مبنی بر اینکه آیا چت GPT بیشتر ضرر دارد تا فایده مطرح شده است، و صاحبان غول‌های فناوری مانند ایلان ماسک و مدیر عامل سابق گوگل، اریک اشمیت، نگرانی‌های خود را در مورد توسعه سریع هوش مصنوعی ابراز کرده‌اند.

در یک حادثه اخیر در هند، چت GPT برای تقلب در طول امتحانات خدمات ملکی در تلانگانا مورد استفاده قرار گرفت، که به طور بالقوه یکی از اولین موارد در هند است که در آن از هوش مصنوعی برای تقلب استفاده می‌شود.

یک تیم تحقیقاتی ویژه در حال بررسی مقاله لو رفته کمیسیون خدمات عمومی ایالتی Telangana (TPSSC) نشان داد که از مدل محبوب AI مولد ChatGPT برای دریافت پاسخ به سوالات مختلف استفاده شده است.   یکی از متهمان برگه سوال امتحان دستیار مهندسی اجرایی را به دست آورد، از چت GPT برای دریافت راه حل استفاده کرد و پاسخ‌ها را از طریق هدفون بلوتوث به دیگران منتقل کرد.

در ادامه این گزارش آمده است که این افشاگری پس از آن صورت گرفت که مقامات از یک مهندس بخش در شرکت توزیع نیروی شمالی استان تلانگانا در پداپالی بازجویی کردند. به گزارش هندوستان تایمز، متهم، پل رامش، از چت GPT برای ارائه پاسخ به هفت متقاضی دیگر در دو امتحانی که در اوایل سال جاری برگزار شد، با دسترسی به برگه سؤالات فاش شده ۱۰ دقیقه پس از امتحان استفاده کرد.

منبع: 24ae

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار