اعمال قانون برای ۲۰ فروشگاه متخلف کشاورزی در جهرم

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از اعمال قانون ۲۰ فروشگاه غیرمجاز سموم کشاورزی و داروخانه گیاه پزشکی در شهرستان جهرم خبر داد.

جاوید عباسی مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با بیان اینکه به دنبال ساماندهی فروشگاه‌های عرضه سموم کشاورزی در سطح استان هستیم، اظهار کرد: با حضور گروه نظارت و بازرسی داروخانه‌های گیاه پزشکی در شهرستان جهرم ۸ فروشگاه غیرمجاز با دستور قضایی پلمب شد.

 این مقام مسئول با بیان اینکه هزار کیلوگرم انواع سموم غیرمجاز و قاچاق، تقلبی و تاریخ مصرف گذشته در بازرسی‌های شهرستان جهرم کشف و ضبط شده است، تصریح کرد: در همین رابطه برای ۱۲ نفر پرونده تخلف تشکیل و به مقام قضایی به منظور بررسی و صدور رای ارسال شده است.

عباسی با بیان اینکه به منظور حفظ و سلامت عموم مردم جامعه ساماندهی فروشگاه‌های سموم کشاورزی و نظارت بر داروخانه‌های گیاه پزشکی طرحی لازم الاجرا است، افزود: مقرر است با برنامه ریزی‌های انجام شده گروهی تشکیل شده و پایش و رصد شهرستان‌های استان فارس را به طور جدی دنبال کند.

او با اشاره به اینکه تولید محصول سالم از جمله برنامه‌هایی است که جهاد کشاورزی آن را مدنظر دارد و دنبال می‌کند، اضافه کرد: تجویز و مصرف اصولی سموم کشاورزی بر اساس نظر متخصصان گیاه پزشکی گامی موثر در جهت تولید محصول سالم و عاری از هر گونه آلایندگی است.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با تکرار دوباره و تاکید بر اینکه کشاورزان باید سموم و نهاده‌های مورد نیاز را صرفا از فروشگاه‌های معتبر و دارای مجوز تهیه کنند، ادامه داد: این اقدام علاوه بر حفظ سرمایه‌های مادی کشاورزان برای تولید بهینه و سالم محصولات کشاورزی مهم و اثرگذار است.

 او اضافه کرد: گروه نظارت بر داروخانه‌های گیاه پزشکی با حضور نمایندگان مدیریت حفظ نباتات، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، پلیس اماکن، اصناف و برخی دیگر از دستگاه‌ها تشکیل شده و مشغول به فعالیت است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار