سویا- رم/ نبرد پادشاه لیگ اروپا مقابل متخصص فینال ها

اولین فینال لیگ اروپا فصل ۲۰۲۳ شاهد رویارویی جذاب ۲ سرمربی مدعی است.

چهارشنبه شب اولین فینال رقابت‌های اروپایی در فصل ۲۰۲۳ برگزار می‌شود و برنده لیگ اروپای این فصل از میان تیم‌های رم ایتالیا و سویای اسپانیا مشخص خواهد شد. تیم‌هایی که هر کدام به نحوی رکورد‌های منحصر به فردی را دارند و برای قهرمانی در این مسابقه لحظه شماری می‌کنند.

در یک طرف این مسابقه سویا اسپانیا حضور دارد که پر افتخار‌ترین تیم در تاریخ لیگ اروپا به شمار می‌رود و به نوعی به دلیل تعداد عنوان‌های قهرمانی خود در این مسابقات مانند رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا، به عنوان پادشاه و متخص این جام از او یاد می‌شود. 

آندولوسی‌ها در تاریخ خود ۶ بار به فینال رقابت‌های لیگ اروپا صعود کرده اند و در هر ۶ فینال خود نیز موفق به کسب عنوان قهرمانی شده، رکورد ۱۰۰ درصد پیروزی در فینال‌ها را به نام خود ثبت کرده اند.

تیم اسپانیایی فصل عجیبی را سپری کرده است، آن‌ها حتی تا رده هفدهم لالیگا نیز در این فصل سقوط کرده و در این فصل ۳ بار مربی خود را تغییر داده اند.

سویا که در ابتدا در لیگ قهرمانان اروپا حضور داشت و در گروه خود نتوانست نتایج مطلوبی را کسب کند، به عنوان یکی از تیم‌های سوم این رقابت‌ها به لیگ اروپایی بازگشت که بیش از هر تیم دیگری در آن توانایی دارد و این توانایی را نیز با حذف تیم‌های بزرگ بار دیگر نشان داد. 

آندولوسی‌ها در لیگ اروپا ابتدا فنرباغچه ترکیه را حذف کردند و در مرحله‌های یک چهارم نهایی و نیمه نهایی موفق شدند تا تیم‌های بزرگ منچستر یونایتد و یوونتوس را که از تیم‌های سطح اول فوتبال دنیا محسوب می‌شوند مقتدرانه کنار بگذارند تا بار دیگر نشان دهند که راه پیروزی در این رقابت‌ها را بهتر از هر تیمی می‌دانند و بار دیگر به فینال رقابت‌های لیگ ارپا صعود کنند.

اما به نظر می‌رسد سویا برای هفتمین قهرمانی خود در لیگ اروپا کار سخت تری از مصاف با یوونتوس و منچستریونایتد دارد، چرا که در طرف مقابل این مسابقه، سرمربی حریف تا به حال در هیچ کدام از فینال‌های اروپایی خود متحمل شکست نشده است.

رمی‌ها که دومین فینال متوالی اروپایی خود را در ۲ فصل گذشته تجربه می‌کنند با تکیه بر مورینیو سرمربی پر افتخار پرتغالی خود و همین آمار عجیب او در فینال‌های اروپایی امیدوارند بتوانند برای دومین بار و پس از ۶۲ سال بتوانند دومین قهرمانی خود را در لیگ اروپا کسب کنند.

جالوروسی که فصل گشته نیز موفق به کسب قهرمانی در رقابت‌های لیگ کنفرانس اروپا شده است این فصل برای کسب عنوان قهرمانی در این رقابت‌ها و همچنین کسب سهمیه مستقیم رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپای فصل بعد چاره‌ای جز پیروزی بر پر افتخار‌ترین تیم تاریخ لیگ اروپا ندارد.

رمی‌ها در لیگ اروپا به سختی به فینال رسیدند. آن‌ها در گروه خود دوم شدند، سپس سالزبورگ اتریش را به‌سختی شکست دادند و پس از آن باز هم با نتایج نزدیک تیم‌های رئال سوسیه داد و فاینورد را حذف کردند و در انتها نیز در مجموع با نتیجه یک بر صفر تیم لورکوزن را شکست دادند و به فینال لیگ اروپا رسیدند. فینالی که به نظر می‌رسد با وجود مورینیو و تیمش امسال حساسیتی مانند لیگ قهرمانان اروپا داشته باشد.

تیم‌های فوتبال رم و سویا چهارشنبه شب از ساعت ۲۲:۳۰ در ورزشگاه پوشکاش آرنا بوداپست مجارستان به مصاف هم می‌روند و قهرمان فصل ۲۰۲۳ رقابت‌های لیگ اروپا را مشخص می‌کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار