فعال شدن سیستم ایمنی بر علیه MS با پلتفرم نانوذرات

یک شرکت‌ حوزه نانوزیست‌فناوری قرار است آخرین دستاوردهای خود را در حوزه ایمنی‌درمانی ارائه دهد.

فناوری شرکت نکس‌ایمیون، پلت‌فرم اختصاصی فناوری نانوذرات مدولاسیون ایمنی مصنوعی (™AIM) است. فناوری AIM نکس‌ایمیون را قادر می‌سازد تا نانوذراتی بسازد که به عنوان سلول‌های دندریتیک مصنوعی قادر به ایجاد پاسخ ایمنی با واسطه سلول T خاص است.

نانوذرات ساخته‌شده AIM از زیست‌شناسی طبیعی برای درگیر شدن، فعال کردن و گسترش سلول‌های T درون‌زا به روش‌هایی استفاده می‌کنند که ویژگی‌های ضدتوموری از دقت، قدرت و ماندگاری طولانی‌مدت آنتی‌ژن خاص را با پتانسیل کاهش سمیت‌های خارج از هدف ترکیب می‌کند.

رویکرد نانوذرات AIM می‌تواند نقص سلول T خاص EBV را در بیماران مبتلا به بیماری اسکلروزیس شناسایی کند و ممکن است کشتار سلول‌های EBV+ را که گمان می‌رود عامل مؤثری در این بیماری باشد امکان‌پذیر کند.

داده‌های این شرکت نقش درمانی بالقوه‌ی محصولات خاص چند آنتی ژن AIM در مولتیپل اسکلروزیس را نشان می‌دهد. این شرکت قرار است دستاوردهای خود را در نشست سالانه جوامع ایمونولوژی (FOCIS) در بوستون ارائه کند.

دکتر جک راگب از شرکت نکس‌ایمیون گفت: همان طور که داده‌ها و مقالات منتشر شده در نشریات نشان می‌دهند، تمرکز فزاینده‌ای بر نقش EBV و اهمیت پاسخ سلول T در بیماری‌هایی مانند MS وجود دارد. ما معتقدیم محصولات AIM منحصر به فرد برای ارائه رویکردهای هدفمند چند آنتی‌ژنی برای رفع نیاز برآورده نشده در این نوع بیماری‌ها مناسب هستند.

منبع: فناوری نانو ایران

برچسب ها: فناوری ، نانو
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار