از دستگیری سارق با ۱۰۰ فقره سرقت در شیراز تا جوانی که عامل هتک حیثیت خانمی در فضای مجازی شد

مهم‌ترین حوادث ۱۰ خردادماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

مهم‌ترین حوادث روز چهارشنبه ۱۰ خرداد ماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

متهم متواری را شناسایی کنید 

پلیس فارس با انتشار تصویری از یک متهم متواری از شهروندان خواست در صورت مشاهده یا شناسایی او مراتب را اطلاع دهند. 

پلیس با انتشار تصویر متهم متواری میثم پارسا، از مردم خواست تا در صورت مشاهده یا شناسایی این فرد، مراتب را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند. 

این متهم با مشخصات میثم پارسا فرزند مسلم به اتهام نگهداری و در معرض فروش قرار دادن مقادیری مواد مخدر متواری و تحت تعقیب است.

بنا به درخواست بازپرسی دادسرای انقلاب شهرستان شیراز، تصویر بدون پوشش این متهم در رسانه‌ها منتشر می‌شود تا کسانی که او را مشاهده و یا اطلاعاتی از او دارند، مراتب را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

میثم پارسا متهم متواری

دستگیری سارق حرفه‌ای در آباده 

فرمانده انتظامی شهرستان آباده گفت: با دستگیری یک سارق، پرده از راز ۳۰ فقره سرقت از منازل واماکن خصوصی برداشته شد.

سرهنگ سیدابوالفضل مسعودی فرمانده انتظامی شهرستان آباده اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت منازل و اماکن خصوصی در سطح شهرستان آباده، تیمی از ماموران پلیس موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

او افزود: ماموران انتظامی پس از انجام اقدامات تخصصی و پلیسی و همچنین گشت‌زنی‌های هدفمند، سرانجام یک سارق سابقه‌دار را شناسایی و تحت نظر قرار دادند که پس از هماهنگی مرجع قضائی، متهم در عملیاتی غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان آباده با بیان اینکه سارق در بازجویی اولیه به ۳۰ فقره سرقت از منازل واماکن خصوصی اقرارکرد، گفت: صحنه‌های سرقت بازسازی و یک خریدار اموال مسروقه نیز در این خصوص شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ مسعودی با بیان اینکه در بازرسی از مخفیگاه این سارق تعدادی اموال مسروقه از جمله موتورکولرگازی، دریل، سیم برق، سیم سیار، لوله واتصالات، شیرآلات بهداشتی ساختمان، تلویزیون و لوازم برقی کشف شد، افزود: کارشناسان ارزش اموال مسروقه کشف شده را ۲ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

دستگیری سارق خودرو در مرودشت

فرمانده انتظامی مرودشت از دستگیری سارق و کشف یک دستگاه خودرو سرقتی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرشید زینلی فرمانده انتظامی مرودشت اظهار کرد: ماموران انتظامی بخش سیدان هنگام گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک دستگاه خودرو سواری پراید مشکوک که پس از استعلام مشخص شد پلاک مربوط به خودرو راناست.

او افزود: پس از بررسی مدارک و استعلام شماره پلاک خودرو، مغایرت مشخصات ثبت شده بر روی مدارک با خودرو محرز و در بررسی بیشتر نیز مشخص شد پلاک خودرو مخدوش شده و مربوط به خودرو سرقتی است و در بررسی داخل خودرو نیز تعداد ۲ عدد حباب چراغ سرقتی که از باغ‌های حوزه استحفاظی سرقت شده بود نیز کشف شد.

او ادامه داد: متهم در بازجوئی‌های پلیس به سرقت خودرو و مخدوش کردن پلاک بر روی خودرو اعتراف و پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی، تحویل مرجع قضایی شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: خودرو کشف شده، یک هفته قبل در این شهرستان به سرقت رفته بود که مالباخته شناسایی و خودرو تحویل او شد.

فرمانده انتظامی شهرستان مرودشت از شهروندان خواست ضمن رعایت آموزش‌ها و توصیه‌های پلیس در خصوص پیشگیری از سرقت و نصب تجهیزات ایمنی مانند دزدگیر و قفل پدال از به سرقت رفتن وسایل نقلیه خود جلوگیری کرده و هرگونه موارد مشکوک را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس گزارش کنند.

دستگیری سارق با ۷ فقره سرقت در کازرون 

فرمانده انتظامی شهرستان کازرون از شناسایی و دستگیری سارق درون خودرو با ۷ فقره سرقت خبر داد. 

سرهنگ اسماعیل زراعتیان فرمانده انتظامی شهرستان کازرون اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت درون خودرو در سطح شهرستان کازرون، موضوع در دستور کار ماموران کلانتری ۱۱ این فرماندهی قرار گرفت.

او تصریح کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی، ماموران پلیس یکی از سارقان داخل خودرو را شناسایی و با هماهنگی قضائی در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه او را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان کازرون اضافه کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهم انواع وسایل مسروقه لوازم درون خودرو از قبیل فلش مموری، پنل ضبط، کیف ابزار آلات خودرو و مدارک شناسایی کشف شد.

سرهنگ زراعتیان گفت: متهم در تحقیقات و بازجویی‌های پلیس به ۷ فقره سرقت درون خودرو اقرا و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی و با قرار مناسب روانه زندان شد.

کشف بیش از ۴ هزار لیتر سوخت قاچاق در استهبان

فرمانده انتظامی استهبان از کشف ۴ هزار و ۳۲۰ لیتر گازوئیل قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ حسین اکبرپور فرمانده انتظامی استهبان بیان کرد: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مأموران انتظامی استهبان هنگام ایجاد تور ایست و بازرسی به یک دستگاه کامیون مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او با بیان اینکه در بازرسی از این کامیون ۷۲ گالن ۶۰ لیتری جمعا به میزان ۴ هزار و ۳۲۰ لیتر گازوئیل قاچاق کشف شد، گفت: در این رابطه پرونده تشکیل و راننده به مراجع قضائی معرفی شد.

جوان ۱۸ ساله عامل هتک حیثیت شاکیه در فضای مجازی بود

رئیس پلیس فتا استان فارس از دستگیری جوانی ۱۸ ساله که با ارسال پیام‌های توهین آمیز به دیگران از طریق صفحه اینستاگرام شاکیه قصد بدنام کردن او را داشت، خبر داد.

سرهنگ امیر حسین سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس بیان کرد: خانمی ۴۶ ساله با ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و مدعی بود فردی ناشناس ضمن دسترسی پیدا کردن به صفحات اینستاگرام دخترش و ارسال پیام‌های توهین آمیز و غیراخلاقی برای دنبال کنندگان، قصد بدنام کردن خانواده من را دارد، که رسیدگى به این پرونده به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

او گفت: پرونده اولیه با هماهنگی مرجع قضائی تشکیل شد و با جمع‌آوری مدارک و مستندات مربوطه توسط کارشناسان پلیس فتا، سرانجام متهم در یکی از شهرستان‌های اطراف شیراز مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مرجع قضایی دستگیر شد.

رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: متهم در ابتدا منکر ارتکاب جرم خود شد، ولی پس از مواجهه با مدارک و مستندات، به ناچار لب به اعتراف گشود و علت اقدام خود را قصد اخاذی از خانواده شاکیه عنوان کرد.

رئیس پلیس فتا استان فارس افزود: برابر قانون هرگونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده و عواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد؛ به همین علت رعایت اخلاق در فضای سایبر و بخصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می‌شود.

سرهنگ سلیمانی تصریح کرد: پلیس فتا به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir (بخش گزارش‌های مردمی) و یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ با ما در میان بگذارند و یا می‌توانند به صورت حضوری به آدرس بلوار احمدی شمالی، خیابان شهیدان ظریفکار مراجعه تا کارشناسان موضوع را بررسی کنند.

دستگیری سارق محتویات و قطعات خودرو با ۱۰۰ فقره سرقت در شیراز

فرمانده انتظامی شیراز از دستگیری سارق محتویات و قطعات خودرو با اعتراف به ۱۰۰ فقره سرقت خبر داد. 

سرهنگ فرج شجاعی فرمانده انتظامی شیراز اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت محتویات و قطعات خودرو در سطح شهرستان شیراز، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران کلانتری ۳۲ گلشن و پایگاه تجسس قرار گرفت.

او افزود: ماموران با انجام اقدامات فنی و پلیسی، موفق شدند در یک اقدام غافلگیرانه، سارق به همراه ۶ نفر خریدار اموال مسروقه را دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی شیراز با بیان اینکه متهم در بازجویی اولیه به ۱۰۰ فقره سرقت درون خودرو و قطعات اقرار کرد، گفت: در بازرسی از منزل و کارگاه‌های ضایعاتی مالخران مقادیری اموال مسروقه از قبیل ابزار و شیر آلات، ضبط و باند، دوربین مداربسته، دستگاه فرز و موتور کولر کشف شد.

این مقام انتظامی گفت: چنانچه در امسال سرقت مشابهی از خودرو شهروندان صورت گرفته و تاکنون کشف نشده است، جهت پیگیری به پایگاه تجسس پلیس واقع در شیراز- میدان گل سرخ – بلوار شیرودی- کلانتری ۲۰ گل سرخ – طبقه فوقانی مراجعه و نسبت به شناسایی اموال مسروقه خود اقدام کنند.

در چمدان مسافر به جای لباس، شیشه بود

فرمانده انتظامی نی‌ریز از کشف ۲ کیلو و ۹۰۰ گرم مواد مخدر از نوع شیشه در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ عظیم‌اله کرمی فرمانده انتظامی نی‌ریز بیان کرد: در جهت طرح برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر، ماموران انتظامی نی‌ریز هنگام کنترل خودرو‌های عبوری به یکی از مسافران اتوبوس کرمان-شیراز مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر به مقر انتظامی انتقال دادند.

او افزود: ماموران در بازرسی از چمدان مسافر موفق به کشف ۲ کیلو و ۹۰۰ گرم مواد مخدر از نوع شیشه که به طرز ماهرانه‌ای جاسازی کرده بود شدند.

سرهنگ کرمی اضافه کرد: متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا و از آن طریق روانه دادسرا شد.

پلمب واحد‌های صنفی متخلف در قیروکارزین

فرمانده انتظامی قیروکارزین از پلمب ۱۰ واحد صنفی متخلف در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ قربانعلی روستا فرمانده انتظامی قیروکارزین بیان کرد: در جهت حفظ سلامت مردم و ساماندهی صنوف، طرح نظارت و کنترل اصناف توسط ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی، در این شهرستان اجرا شد.

او بیان کرد: در اجرای این طرح در بازدید از ۵۸ واحد صنفی، ۱۰ واحد به علت عدم رعایت قوانین و مقررات و ضوابط اماکن عمومی و صنفی با هماهنگی قضائی پلمب شد.

فرمانده انتظامی قیروکارزین با اعلام تداوم و تشدید اینگونه اقدامات کنترلی و نظارتی پلیس، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی، موضوع را سریعا به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

دستگیری سارق در داراب

فرمانده انتظامی داراب از دستگیری سارق گوشی تلفن همراه و کشف اموال مسروقه در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علیرضا نوشاد فرمانده انتظامی داراب اظهار کرد: در پی وقوع یک فقره سرقت در شهر داراب، بلافاصله موضوع جهت شناسایی و دستگیری سارق در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

او بیان کرد: با حضور ماموران در محل وقوع سرقت، مشخص شد یک دستگاه گوشی تلفن همراه و تعدادی اموال شخصی نوجوانی ۱۲ ساله توسط راکب یک دستگاه موتورسیکلت با تهدید چاقو به سرقت رفته است.

دستبند بر دست متهم

فرمانده انتظامی داراب اضافه کرد: ماموران انتظامی تحقیقات خود را آغاز و با اقدامات فنی و پلیسی و کار‌های فنی مخفیگاه متهم را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه او را دستگیر کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهم در بازجویی صورت گرفته به جرم خود اعتراف کرد، تصریح کرد: در بازرسی از مخفیگاه او اموال مسروقه کشف و تحویل مالباخته شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: پلیس اجازه جولان به مجرمان و متخلفان را نخواهد داد و با عاملان ناامنی در سطح شهرستان بدون اغماض برخورد خواهد کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.