بازديد سفرای ۲۸ کشور و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی از ندامتگاه زنان تهران

سفرا و دیپلمات‌های ۲۸ کشور و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی در قالب هیاتی ۳۶ نفره در ندامتگاه زنان تهران حضور یافته و از بخش‌های مختلف آن بازدید کردند.

بر اساس اعلام معاونت امور بین‌الملل قوه قضاییه و ستاد حقوق بشر، جمعی از سفرا و نمایندگان کشورهای خارجی به همراه معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر و همچنین تعدادی از مدیران ستادی سازمان زندان‌ها و ستاد حقوق بشر امروز، 10 خردادماه از «ندامتگاه زنان تهران» بازدید کردند.

این بازدید به مدت سه ساعت و با هدف آشنایی با برنامه های تحولی و نیز اقدامات اصلاحی و تربیتی در حوزه زندان با هماهنگی سازمان زندان‌ها و ستاد حقوق بشر صورت گرفت. این گروه دیپلماتیک بطور ویژه از کارگاه‌های متنوع مهارت‌آموزی و اشتغال مددجویان بازدید به عمل آوردند که این بخش نیز مورد توجه آنان قرار گرفت.

سفرا همچنین در جمع مددجویان یکی از بندها و محل اسکان آنان حضور یافتند و از نزدیک برنامه‌های ویژه زندانبانی را نظاره‌گر بودند. پیش از بازدید، سفرا و نمایندگان دیپلماتیک کشورهای مدعو در نشستی با حضور کاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و همچنین مدیران ستادی سازمان زندان‌ها و ستاد حقوق بشر با ارائه گزارشات ارائه شده، در جریان برنامه‌های جاری و اقدامات تحولی حوزه زندانبانی کشور قرار گرفتند.

در این ارتباط غریب‌آبادی تاکید کرد: انتخاب ندامتگاه زنان از این جهت بود که میهمانان خارجی از نزدیک خدمات و تسهیلات متنوع و بی‌شائبه به زندانیان زن را ببینند و برداشت صحیح از اصول زندانبانی اسلامی را دریافت کنند.

وی اظهار کرد: این ندامتگاه، درحال حاضر تنها زندان زنان با حدود 700 زندانی در استان تهران می‌باشد که بیش از 13 میلیون نفر جمعیت دارد. اصولا زنان حدود دو و نیم درصد جمعیت زندانیان ایران را تشکیل می‌دهند که این حاکی از نرخ بسیار پائین جرم میان جامعه زنان ایرانی است که در مقایسه با نرخ جهانی، بسیار کمتر می‌باشد.

برچسب ها: قوه قضاییه ، زندان‌
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۰۲ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
مگه ما ندامتگاه دیگر کشورها را دیدیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۷ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
درکشورهای خارجی هرکس هرتخلفی که مخالف باقانون ان کشورباشدجریمه وزندان دارد زن ومردهم برایشان فرقی نداره چیزی که مهمه جرم وخلاف قانون عمل کردنه ولی متاسفانه درکشورما زنان ومردان خلاف قانون عمل میکنن جرم میکنن خیلی راحت وهیچ مشکلی ندارن چون مطمئن هستن که قوه قضائیه باانها مماشات میکنه وکاری به کار خلافکاران نداره بیحجابی بیحیایی بی غیرتی
همه اینا خیلی عادیه و توجامعه اسلامی ماهیچ مشکلی نداره بهمین دلیل هم تعداد زندانیان زن انقدر کم هستن
آخرین اخبار