برگزاری مسابقه کتاب سه دقیقه‌ای در فارس

سومین دوره مسابقه کتاب سه دقیقه‌ای دانشجویی فارس به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی این استان برگزار شد.

سومین دوره مسابقه کتاب سه‌دقیقه‌ای مرحله استانی به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی فارس در شیراز برگزار و برگزیدگان این مرحله، مشخص و از آنان قدردانی شد.

در این رویداد، نماینده هیئت داوران طی سخنانی با تاکید بر اهمیت کتاب و کتابخوانی، گفت: یکی از شاخصه‌هیا توسعه فرهنگی در هر جامعه‌ای، شاخص ساعت مطالعه اعضای آن اجتماع است.

سید محمد برفر با بیان اینکه جوام توسعه یافته، سرانه بالایی در مطالعه دارند، بر لزوم برنامه‌ریزی و اجرای اقدامات فرهنگی در مسیر توسعه و ارتقا کتابخوانی برای رسیدن به شاخص‌های توسعه یافتگی را متذکر شد.

او با اشاره به جدیدترین آمار مقایسه‌ای نرخ مطالعه در جهان، سرانه مطالعه هر ایرانی در روز ۱۳ دقیقه است، گفت: این رقم را وقتی با سرانه مطالعه برخی کشور‌های توسعه یافته نظیر ژاپن با ۹۲ دقیقه، فرانسه با ۶۸ دقیقه، سوئد با ۵۷ دقیقه و حتی ترکیه با ۵۰ دقیقه مقایسه می‌کنیم، متوجه ضرورت ارتقا فرهنگ کتابخوانی و مطالعه در کشور می‌شویم.

در پایان این رویداد، محمد صداقتی‌جهرمی، زینب محبی و مرضیه تابع‌بردبار، به عنوان نفرات اول تا سوم این دوره از مسابقه کتاب سه‌دقیقه‌ای از استان فارس انتخاب شده و به مرحله بعد راه یافتند.

هیئت داوران این دوره از مسابقه کتاب سه‌دقیقه‌ای فارس را، سید محمد برفر، مسعود عباسی و سمیه رضایی برعهده داشتند.

مسابقه کتاب سه دقیقه‌ای فارس با همکاری دانشگاه فرهنگیان شیراز، سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی فارس و شرکت نوار، برگزار شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ابراهیمی زاده ابراهیم
۲۰:۵۶ ۱۲ خرداد ۱۴۰۲
پژو با لندکروز فرقی نداره، چه بخونین چه نخونین فرقی نداره