تشکیل پرونده تخلف برای برای ۶۷ انبار در استان فارس

معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صمت فارس از تخلف بیش از ۳۲ میلیارد ریالی انبار‌ها در این استان خبر داد و گفت: برای ۶۷ واحد متخلف پرونده تخلف تشکیل شده است.

مهدی حسنی گفت: طرح نظارت بر انبار‌ها از ابتدای سال جاری تاکنون در حال اجراست که طی این مدت ۷۰۲ انبار مورد بازرسی قرار گرفته و برای ۶۷ واحد متخلف پرونده تخلف تشکیل شده است.

او گفت: ارزش ریالی این ۶۷ پرونده تخلف انبار‌ها ۳۲ میلیارد و ۱۰۱ میلیون ریال است.

به گفته حسنی گرانفروشی با ۲۴ پرونده تخلف، احتکار با سه پرونده تخلف و کم فروشی با ۲ پرونده تخلف بیشترین میزان پرونده‌های تخلف را به خود اختصاص داده است.

او، عدم اعلام موجودی، فروش اجباری، تقلب، عدم درج قیمت، عدم ارائه فاکتور خرید و ... را دیگر تخلفات شناسایی شده از انبار‌ها مطرح کرد. بر پایه این گزارش عمده تخلفات در حوزه مواد خوراکی و محصولات صنایع غذایی رخ داده است.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صمت فارس از انبارداران، عمده فروشان، شرکت‌های پخش و واحد‌های تولیدی و صنعتی خواست، نسبت به ثبت اطلاعات ورود و خروج کالا در سامانه جامع تجارت اقدام کنند در غیراین صورت پرونده تخلف احتکار برای آن‌ها تشکیل و برای صدور رای به تعزیرات حکومتی ارسال می‌شود.

حسنی همچنین با بیان اینکه مردم چشم بینای بازرسی هستند، از مردم خواست، در صورت مشاهده هر گونه تخلف موارد را از طریق سامانه ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صمت استان اطلاع دهند تا در اسرع وقت مورد بررسی بازرسان قرار گیرد و در صورت احراز تخلف، پرونده تخلف برای متخلفین تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارجاع شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.