استاندار زنجان:

تخصیص اعتبار به فعالیت‌های فرهنگی در زنجان امسال بهتر می‌شود

استاندار زنجان گفت: امسال تغییر خوبی در میزان بودجه استان رقم خورده است و به تناسب آن، تخصیص اعتبار به فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در زنجان وضعیت بهتری خواهد یافت.

محسن افشارچی روز پنجشنبه در کارگروه امور اجتماعی و فرهنگی استان زنجان با بیان اینکه خوشبختانه در ارتباط با اعتبارات فرهنگی اتفاق های خوبی در حال روی دادن است، گفت: مطالبه اعتبار برای برنامه های فرهنگی و اجتماعی نشان از این دارد که در این حوزه ها کار انجام می شود.

وی به لزوم توجه و دقت در حل آسیب های اجتماعی و فرهنگی در استان اشاره کرد و ادامه داد: مهمترین مولفه در این حوزه امیدوار بودن به حل مسائل، کلان نگری و تفکیک مسائل و پیگیری حل آنها است.

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به آمار ازدواج و طلاق در این استان اشاره کرد و گفت: سال گذشته هفت هزار و ۸۲۱ واقعه ازدواج و ۲ هزار و ۵۹۳ واقعه طلاق در استان به ثبت رسید و نرخ طلاق در استان ۳۳ درصد شد.

افشارچی با بیان اینکه استان زنجان در زمینه آسیب های اجتماعی معمولا جزو استان های آخر کشور است، افزود: برای کاهش آسیب هایی مثل طلاق، لازم است دلایل و زمینه های افزایش این موضوع در برخی مناطق استان به صورت نقطه ای بررسی شود.

استاندار زنجان در بخشی از سخنان خود به سالگرد رحلت حضرت امام (ره) اشاره کرد و گفت: نفوذ معنوی امام خمینی(ره) برگرفته از صداقت و معصومیت ایشان بود به طوری که ایشان از همان سنین جوانی خود را برای خدا خالص کرد.

افشارچی افزود: با تأسی از سیره حضرت امام(ه)، ما هم باید هر کاری که می کنیم از روی تقوا و برای خدا باشد.

وی با اینکه دنیای بدون حضرت امام(ره) دنیای تاریکی می شد، اظهار کرد: خدا را شاکریم که در عصر حضرت امام (ره) به دنیا آمدیم و ایشان را درک کردیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.