رئیس بانک مرکزی خبر داد؛

دسترسی سریع به ۶.۷ میلیارد دلار منابع ایران در صندوق بین المللی پول

فرزین از دسترسی سریع به ۶.۷ میلیارد دلار از منابع موجود ایران در صندوق بین المللی پول خبر داد و گفت: از این منابع به منظور کمک به وضعیت اقتصادی می‌تواند با کمترین تشریفات اداری استفاده کند.

آقای محمدرضا فرزین در حاشیه دیدارهای خود با مقامات صندوق بین‌المللی پول در واشنگتن گفت: در حال حاضر ایران دارای ۴.۸ میلیارد SDR حق برداشت ویژه (معادل ۶.۷ میلیارد دلار) است که از این منابع به منظور کمک به وضعیت اقتصادی موجود می‌تواند با کمترین تشریفات اداری و به سرعت از این قابلیت استفاده کند.

او افزود:‌ صندوق بین المللی پول در مقاطع زمانی مختلف که اقتصاد جهانی با رکود مواجه می شود به منظور کمک به اعضای خود اقدام به خلق نقدینگی موسوم به (SDR Allocation) "حق برداشت ویژه" می‌کند تا کشورها با تکیه بر آن نقدینگی مورد نیاز خود را برای برون رفت از وضعیت رکود به دست آورند.

فرزین گفت:‌ در همین راستا تا پیش از سال۲۰۲۱‍ در حساب ایران ۱.۴ میلیارد SDR (حق برداشت ویژه) وجود داشت که در ماه های پایانی آن سال در قالب طرح صندوق برای مقابله با رکود اقتصادی ناشی از کرونا ۳.۴ میلیارد SDR به موجودی قبلی اضافه شد لذا در حال حاضر ایران دارای ۴.۸ میلیارد SDR (حق برداشت ویژه) (معادل ۶.۷ میلیارد دلار) است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
شاهرخ
۱۰:۴۴ ۱۲ خرداد ۱۴۰۲
پس شما هم که انقلابی هستید معادل آن را از چرخه اقتصاد ایران کنار بگذارید تا فشار هر چه بیشتر به مردم و سفره مردم وارد شود. تا بود چنین بوده و تا هست چنین هست و چنان خواهد شد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۱ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
پس عروسی کارمندا و مدیرای اضافی و سربار مردم شده
آخرین اخبار