معاون هماهنگ کننده ارتش:

نمونه شناورهای هوشمند در ایران ساخته شده است

امیر دریادار سیاری در نوشهر گفت: نمونه شناورهای سطحی و زیرسطحی هوشمند در دانشگاه دریایی ساخته شده است.

امیر دریادار حبیب الله سیاری امروز پنجشنبه در اولین دوره مسابقات شناورهای هوشمند در دانشگاه دریایی حضرت امام خمینی نوشهر هوشمندسازی تجهیزات برای مقابله با تهدیدات را مهم ارزیابی کرد و گفت: نیروی دریایی اقدامات خوبی را در این زمینه آغاز کرده و به نتایج ارزشمندی رسیده است.

او افزود: نوسازی تجهیزات از سال‌های گذشته در نیروهای مسلح آغاز شده و نیروی دریایی نیز در زمینه شناورهای سطحی و زیرسطحی به تجهیزات پیشرفته‌تری دست یافته است.

معاون هماهنگ کننده ارتش ادامه داد: اقدام ناوگروه ایرانی ۸۶ و مأموریت دور دنیا با ناوهای ایرانی، نمونه ای از توانمندی کشور در طراحی و ساخت ناوشکن ها است.

امیر دریادار حبیب الله سیاری گفت: این ناوگروه توانست ماموریت خود را در اقیانوس‌ها و دریاهای دوردست که شرایط جوی متفاوتی نیز دارند به خوبی به پایان برساند که نشان ازتوانمندی این نیرو است.

دریادار سیاری افزود: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اکنون در ساخت شناورهای دریایی و پایش در دریاهای دوردست به جایگاهی رسیده است که در دنیا حرف برای گفتن دارد.

او حرکت به سمت هوشمندسازی تجهیزات نیروی دریای را مهم ارزیابی کرد و گفت: فناوری‌های پیشرفته ای را در قرارگاه جهاد علمی ارتش جمهوری اسلامی ایران و قرارگاه فجر پیگیری می‌کنیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه چندین نمونه شناور سطحی و زیرسطحی هوشمند در دانشگاه علوم دریایی ساخته شده است، افزود: با این توانمندی که در نخبگان داخل کشور وجود دارد می‌توان به مرور زمان به نتیجه مدنظر دست یافت.

دریادار سیاری برگزاری مسابقات شناورهای هوشمند در دانشگاه دریایی امام خمینی نوشهر را حرکت بسیار ارزشمند توصیف کرد و ادامه داد: اقدامات ارزشمند دیگری نیز در سایر دانشگاه‌های علوم دریایی کشور انجام شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۱۴ ۱۲ خرداد ۱۴۰۲
بله
Iran (Islamic Republic of)
علی
۲۳:۵۶ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
نیروهای مسلح مراقب تروریست های طالبان باشید تو خبرا نوشته ریختن لب مرز ایران اگه غلط زیادی کردن نابودشون کنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۱۰ ۱۵ تير ۱۴۰۲
چشم!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۱۹ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
عجب شناورهای ساختیت،شبیه آدم هستند
۳ تا اون بالا تو عکس !!!!
Iran (Islamic Republic of)
خلیل غلامی دشتکی
۱۸:۴۵ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
ضمن تبریک به دست اندرکاران و دانشجویان واساتید محترم دانشگاه نوشهر . به امید موفقیت روزافزون و شنیدن خبرهای خوش دیگر . فرمانده دانشگاه انسانی والامنش و شخصیت ممتازی دارد که شک ندارم خبرهای خوش دیگر در راه است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۴۹ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
ناوگان دریای خزر چه تجاری و ترانزیتی و چه ساخت شناورها و ناوها می‌بایستی چندین برابر شوند و امنیت تجارت و ترانزیت خزری را بالا برد و تجارت و ترانزیت در این دریای مهم‌و راهبردی را نیز به صدها برابر رساند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۳۴ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
بین دیگر کشورها برای ساخت موشک‌های هوشمند و پهن بادها رقابت سختی در جریان است بهتر است نسبت به ساخت پدافند و رادارها برای سرنگونی موشک‌ها و هواپیماهای رادار گریز فکر جدی کرد چون هزینه ساخت موشک و هواپیماهای بدون سرنشین کمتر از نبردهای زمینی رودر رو و هواپیماهای دیگر است و توان ساخت انبوه وجود دارد پس باید در نبرد های هوایی با انبوهی از موشک و یا هواپیما بایدآماده بود. بهترین راهکار انبوه سازی و هوشمند سازی تجهیزات در نبردهای سطحی و زیر سطحی است و کاهش تلفات انسانی