آغاز طرح تابستانه مهارت در فارس

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس از آغاز طرح تابستانه مهارت در این استان خبر داد و یادآور شد: این برنامه یک پروژه کشوری به شمار می‌رود که با همکاری سه جانبه بین وزارت آموزش و پرورش، کمیته امداد و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور اجرایی شده است.

رهام کیائی گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و تربیت فنی و حرفه‌ای و مهارتی کشور، طرح تابستانه مهارت با هدف اثر بخش کردن اوقات فراغت جامعه جوان کشور، به ویژه در حوزه‌های دانش آموزی و دانشجویی در تابستان امسال اجرا خواهد شد.

او گفت: بر اساس این مصوبه و با هم افزایی بین بخشی وزارت آموزش و پرورش، کمیته امداد امام (ره) و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در سراسر کشور، طرح تابستانه مهارت در دستور کار همه زیر مجموعه‌های استانی این دستگاه‌ها در سراسر کشور و بویژه در دستور کار این اداره کل درسطح شهرستان‌های استان فارس قرار خواهد گرفت.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای فارس در ادامه نسبت به ابلاغ دستورالعمل اجرایی این طرح با هدف اعلام اهداف بنیادین طرح، جدول زمانبندی طرح، سطح بندی جوامع هدف و نحوه ثبت نام در رشته‌ها و حرفه‌های آموزشی مورد هدفگذاری و سایر الزامات مورد نظر در این طرح از سوی شورایعالی آموزش و تربیت فنی و حرفه‌ای ومهارتی کشور در روز‌های آتی خبر داد.

کیایی گفت: جامعه هدف این طرح در زمینه کسب دوره‌های آموزشی مهارتی برای همه علاقه‌مندان بالا تراز سن ۱۲ سال در نظر گرفته شده است که متقاضیان در حوزه‌های دانش آموزی که در بازه سنی ۱۲ تا ۱۵ سال می‌باشند، باید معرفی نامه رسمی خود از سوی ادارات آموزش و پرورش برای ثبت نام در پورتال جامع سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور را به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای مستقر در سطح شهرستان‌ها ارائه کند. 

او گفت: برای سایر متقاضیان بالاتر از ۱۵ سال، اعم از دانش آموزان و دانشجویان و ... ارائه این معرفی نامه‌ها الزامی نیست و صرفا با مراجعه به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در سطح شهرستان‌ها، نمی‌توانند مبتنی بر جدول زمانبندی مربوطه که متعاقبا در دستورالعمل اجرائی طرح ابلاغ خواهد شد، خدمات آموزشی مهارتی خود را دریافت کنند.

کیائی، در خصوص متقاضیان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز گفت: همخ معرفی شدگان از سوی آن مجموعه در شمول دریافت خدمات آموزشی مورد نظر در این طرح ملی در اوقات فراغت تابستان امسال قرار خواهند گرفت که در این راستا نیز طبق دستورالعملی که بزودی ابلاغ می‌شود، به خوبی مسیر دریافت این خدمات آموزشی مهارتی برای این عزیزان نیز تشریح و تسهیل خواهد شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس گفت: متقاضیان در این طرح ملی می‌توانند در سطح شهرستان‌ها از ظرفیت مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای دربخش دولتی به صورت رایگان و نیز از ظرفیت آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد در بخش خصوصی وابسته به سازمان با تخفیف ۳۰ درصدی شهریه بهره‌مند باشند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار