معاون امداد و نجات هلال احمر استان اردبیل:

۶۵ خانه مسکونی در مناطق سیل‌زده گرمی و بیله‌سوار تخلیه شد

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اشاره به تخلیه ۶۵ باب خانه مسکونی در مناطق مختلف سیل‌زده گفت: نجاتگران این جمعیت به ۲۸۵ نفر از حادثه دیده از زمان آغاز سیل و آبگرفتگی امدادرسانی کرده اند.

عزیزارشادیان با بیان این مطلب افزود: در پی بارش شدید باران، ۶۴ خانوار در شهرستان‌های گرمی، بیله سوار و مشگین شهر دچار آبگرفتگی شده بودند که توسط این جمعیت امدادرسانی شدند.

او اضافه کرد: از زمان آغاز بارش‌های شدید باران در مناطق مختلف استان اردبیل ۲۸۵ نفر در اثر این سیل دچار حادثه شده اند که (۱۲۲ نفر شهرستان گرمی، ۱۵۸ نفر شهرستان بیله سوار و ۵ نفر شهرستان مشگین شهر) می‌باشد.

به گفته معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل طبق گزارش دریافتی مبنی بر وقوع سیل و آبگرفتگی در این مناطق ۱۹ تیم امدادی این جمعیت متشکل از ۷۲ نفر نیروی انسانی و با بکارگیری (۱۸ تیم سیلاب و یک تیم اسکان و تغذیه) و با ۱۹ دستگاه خودروی امدادی به یاری هموطنان شتافته اند.

ارشادیان اضافه کرد: در این حادثه قرمز و سفید پوشان هلال احمر با استفاده از ۲۱ دستگاه موتور پمپ لجن کش ضمن تخلیه آب ۶۵ باب خانه مسکونی، ۱۲۶ نفر از حادثه دیدگان را نیز به محل ایمن انتقال و اسکان داده اند.

معاون امداد ونجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اشاره به اقلام توزیعی در این حادثه نیز گفت:۴۰۲ بطری آب معدنی، ۸۹۰ قرص نان، ۹۶ بسته بسکویت، ۱۰۰ دست قاشق و چنگال، ۱۰۰ قوطی کنسروجات، ۳ دستگاه خودروی امدادی، ۱۰ تخته پتو، ۲ تخته موکت و... از اقلام توزیعی در این حادثه می‌باشد.

او بیان کرد: نیرو‌های هلال احمر در تمامی ساعات شبانه روز آماده ارائه خدمات بوده و هموطنان می‌توانند در صورت بروز حادثه با شماره اضطراری ۱۱۲ ندای امداد تماس بگیرند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.