هوای ۲ شهر خوزستان ناسالم برای گروه‌های حساس

بر اساس آخرین به روزرسانی سامانه پایش هوای کشور وضعیت شاخص هوای ۲ شهر خوزستان روز پنجشنبه برای گروه‌های حساس در وضعیت ناسالم قرار دارد.

بنا بر گزارش سامانه پایش کیفی هوای کشور در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۲ امروز شاخص کیفیت هوا براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون در ایستگاه شهر‌های اهواز (استانداری) با شاخص ۱۱۱میکروگرم بر مترمکعب وبهبهان با شاخص ۱۰۱ میکروگرم بر مترمکعب برای گروه‌های حساس در وضعیت ناسالم قرار گرفت.


تا این لحظه هوای شهرستان‌های اندیمشک، دزفول، رامشیر، شوشتر، سوسنگرد، رامهرمز و ماهشهر به علت نبود آلودگی، قابل قبل اعلام شده است.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا " ناسالم" است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

۲۵ پایگاه سنجش آلودگی هوا در خوزستان فعال است و کار پایش و ارزیابی میزان آلایندگی را انجام می‌دهد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
بختیاری
۱۷:۱۵ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
شهر طولی اهواز ماهشهر در مسیر آزادراه خلیج فارس با کمک همه شرکتهای بزرگ نفت و فولاد و پالایش و پتروشیمی و نیروگاهی و نیشکر و ساخت شهرهای جدید در این مسیر و یا انتقال کارخانجات به این مسیر تجاری و ترانزیتی از مشکلات شهرهای اهواز و شهرهای جنوبی همچون ماهشهر میکاهد امیدوارم مسولان استان و کشور این فرصت طلایی را برای ساخت این شهر طولی در مسیر آزادراه خلیج فارس کوتاهترین فاصله اهواز تا بنادر را از دست ندهند و شرکت نفت هم این مسیر را به چهار خطه مجزا با اینهمه تجهیزات و ماشین آلات راهسازی بلا استفاده تبدیل سازد که سودش را همه خواهیم دید
آخرین اخبار