آغاز فعالیت مرجع آزمایشگاهی سازمان محیط زیست کشور در ساوجبلاغ

مرجع آزمایشگاهی سازمان حفاظت محیط زیست کشور برای ارزیابی میزان آلایندگی و کیفی خودروهای تولیدی کشور در ساوجبلاغ فعالیت خود را آغاز کرد.

رئیس حفاظت از محیط زیست کشور در ساوجبلاغ گفت: این شرکت دانش بنیان بر اساس استاندارد های روز جهانی میزان آلایندگی خودرو ، موتور سیکلت و خودروهای دیزلی تولید شده در کشور را بر اساس شاخص های استانداردی یورو ۵ و ۶ مورد ارزیابی قرار می دهد سلاجقه افزود متخصصان جوان این مجموعه دانش بنیان توانایی ارزیابی تمامی استاندارد های ۸۵ گانه خودرو را در ۷ آزمایشگاه تخصصی مرجع داراست و سازمان حفاظت محیط زیست از این مرجع آزمایشگاهی حمایت ویژه خواهد کرد.

او با اشاره به این که بیش از ۶۰ درصد آلایندگی مربوط به جو مربوط به صنایع متحرک است ،افزود: از شرکت های خودرو سازی می‌خواهیم برای بهبود کیفیت تولید، با این مرجع آزمایشگاهی همکاری لازم انجام دهند.

سلاجقه افزود: این مرکز با استفاده از آخرین یافته های علمی دنیا و شبیه سازی تمام استاندارد های موجود کشور خودرو های تولیدی را از نظر کیفی مورد سنجش قرار می دهند و می تواند گواهی نامه های مورد نیاز شرکت های خودرو سازی را صادر کند وی افزود ۴ آزمایشگاه دیگر این مرکز هم در خصوص ارزیابی خودروهای برقی ، تصادفات ، یورو ۵ موتور سیکلت و یورو ۶ خودرو هم تا پایان سال در این مرکز مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.