اعطای نشان ارادت جشنواره بین المللی امام رضا (ع) به هنرمند مراغه‌ای

نشان ارادت جشنواره بین المللی امام رضا (ع) با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به هنرمند مراغه‌ای اعطا شد.

درآئین اختتامیه بیستمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، امیر دانش مراغی هنرمند برجسته خوشنویسی کشور از مراغه موفق به دریافت نشان ارادت شد.

بیستمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا (ع) از ۱۳ آذر سال گذشته کار خود را آغاز کرد و برگزاری آن تا امسال و سالروز میلاد ثامن الحجج (ع) در قالب ۱۶ جشنواره ملی و بین المللی به میزبانی ۱۵ استان ادامه یافت و در مشهد به کارخود پایان داد.

استاد خوشنویس مراغه‌ای تا کنون در بیش از ۱۰۰ جشنواره ملی و بین المللی خوش درخشیده و توانسته رتبه‌های برتر را به خود اختصاص دهد.

وی درحاشیه مراسم دریافت نشان ارادت گفت: عرض ارادت به ساحت مقدس حضرات معصومین بزرگترین افتخاری است که شامل حال بنده شده و توانسته ام از طریق هنر این ارادت قلبی را نشان دهم.

امیر دانش مراغی افزود: تا کنون جوایز بسیاری دریافت نموده ام، اما عرض ارادتم به حضرت علی بن موسی الرضا (ع) از شیرینی خاصی برخوردار است که با دریافت این نشان ارادت از وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی وآستان قدس رضوی تکمیل گردید هر چند امید آن دارم که نشان اصلی را از حضرت ثامن الحجج دریافت نموده باشم که بر همه فعالیت‌های هنری ام خواهد ارزید.

این هنرمند خوشنویسی کشور خاطر نشان کرد: هنر خوشنویسی یک هنر قدسی است که هنرمند نمیتواند غیر از کلام زیبا کتابت نماید و با کلام وحی، بیانات حضرات معصومین و ادبیات فاخر مأنوس است که بر اهمیت و ارزش این هنرفاخر که میراث ماندگاری است می‌افزاید.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار