آغاز عملیات تکمیل پل میانرود دزفول

عملیات اجرایی تکمیل پل میانرود دزفول که ۲۲ سال پیش عملیات احداث آن آغاز و سال‌ها متوقف شده بود با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی آغاز شد تا امید‌ها برای تکمیل این طرح مهم به همت دولت سیزدهم زنده شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه راه‌های کشور گفت: عملیات اجرایی این پل بعد از توقف طولانی در سال ۱۴۰۱ در ردیف اعتبارات ملی قرار گرفت که با تامین اعتبار لازم و تعیین پیمانکار عملیات تکمیل این طرح سرعت گرفته است.

خیرالله خادمی می گوید: پل میانرود به طول ۴۵۰ متر بر روی رودخانه دز احداث شده است، یک هزار و ۵۸۰ میلیارد ریال برای تکمیل این طرح برآورد شده است که پیش بینی می‌شود تا ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال افزایش یابد.

به گفته او با تامین اعتبار مورد نیاز این طرح و رفع موانع پیش روی آن پیش بینی می‌شود این طرح طی ۱۸ تا ۲۴ ماه تکمیل و اجرایی شود.
خادمی اظهار کرد: بخش زیادی از طرح میانرود به هفت تپه اجرا شده است و با حرکتی جهادی می‌توان این طرح را در زمان تعیین شده حداکثر ۲ ساله به بهره برداری رساند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: تکمیل طرح‌های نیم تمام در خوزستان اولویت دولت و مدیران ارشد استان است.

محمد خانچی با اشاره به اقدام‌های انجام شده برای فعال شدن طرح نیمه تمام پل میانرود شهرستان دزفول گفت: با فعال شدن این طرح و تامین اعتبار مورد نیاز آن از ردیف اعتبارات ملی امیدواریم گره چند ساله از این طرح باز می‌شود.

او می‌گوید: احداث و تکمیل پل مهم میانرود نقش مهمی در خارج کردن شهر‌های مسیر از بن بست و تحول در منطقه دارد.

نماینده مردم دزفول در مجلس گفت: بازدید رییس مجلس از این زمینه لازم برای گره گشایی از این طرح را فراهم کرد.

سید احمد آوایی می‌گوید: با بودجه‌های قطره چکانی امکان تکمیل و بهره برداری از این پل وجود نداشت، پیگیری برای قرار گرفتن این طرح در ردیف اعتبارات ملی با جدیت دنبال شد تا به نتیجه رسید.

به گفته او سرعت بخشی برای تکمیل پل میانرود به عنوان اولویت در دستور کار قرار گرفت که قرار گرفتن این طرح در ردیف بودجه‌های ملی می‌تواند نقش اساسی در تکمیل و بهره برداری از این طرح داشته باشد.

آوایی گفت: بهره برداری از پل میانرود موجب خارج کردن شهر‌های جنوبی شهرستان دزفول از بن بست می‌شود و مسیر این شهر‌ها را تا ۴۰ کیلومتر کاهش می‌یابد.

برچسب ها: تکمیل پل ، ساخت و ساز
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار