نماینده جنبش حماس در ایران:

مقاومت، یک روش اعتقادی عمیق در دل دختران و پسران فلسطینی است

خالد قدومی گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، به کل هویت ایران تغییر کرد. نتایج انقلاب را بعد‌ها دیدیم و تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر موضوع فلسطین واضح است.

خالد قدومی نماینده جنبش حماس در ایران، که مهمان نهمین قسمت از «ساعت به وقت قدس» بود، در این برنامه درباره تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر فلسطین گفت: موضوع انقلاب اسلامی ایران از نظر علوم سیاسی و روابط بین المللی، بحثی ریشه‌ای است. چون کل هویت ایران بعد از این انقلاب عوض شده است. قبل از انقلاب، ایران کشور دیگری بود و با اسراییل و امریکا هم پیمان بود. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، به کل هویت ایران تغییر کرد. ایران دوست فلسطین، سوریه و عراق و دشمن امریکا و اسراییل شد. نتایج انقلاب را بعد‌ها دیدیم و تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر موضوع فلسطین واضح است.

او بیان کرد: بعد از انقلاب امام خمینی (ره) اعلام کرد سفارت اسراییل باید از ایران برود و اینجا سفارت فلسطین است. روز جهانی قدس سنت حسنه‌ای بود که امام (ره) پی ریزی کردند که تعریف هویت این انقلاب نوین ایرانی- اسلامی است.

نه سازمان ملل و نه جهانیان فلسطینیان را کمک نکرده‌اند

قدومی درباره افق‌های مقاومت کرانه باختری و بحران‌های داخلی رژیم صهیونیستی در مسیر فروپاشی اسراییل توضیح داد: مقاومت مردم کرانه باختری متفاوت از مقاومت مردم غزه و جا‌های دیگر است. در کرانه باختری مردم ما الگوی سازش را دیده‌اند، صبر یوسف دارند و صبر کرده‌اند تا این روش و روند به جایی برسد. اما متاسفانه نه سازمان ملل و نه جهانیان فلسطینیان را کمک نکرده‌اند.

محمود عباس برای خروج از فلسطین باید توسط اسرائیلی‌ها چک شود؛ این چه آزادی اقتصادی است؟

وی افزود: برعکس نتایج طرح اسلو و این سازش علیه آرمان فلسطین شد. شاهد یک گروه و تشکیلات امنیتی علیه مجاهدین خود در کرانه باختری هستیم. مردم صبور ما به این نتیجه رسیده‌اند که باید چیز دیگری انتخاب کنند. می‌گویند امنیت اقتصادی دارید، اما کجا امنیت اقتصادی داریم. محمود عباس وقتی می‌خواهد از رام الله به سمت عمان برود باید سربازان اسراییلی هواپیمای او را چک کنند. این معنای امنیت و سازش است؟

وی ادامه داد: اگر دنیا حقِ به حق ما را نمی‌تواند برگرداند و اگر این روش از سال ۹۱ تا به امروز به هیچ جایی نرسید، خودمان می‌دانیم زمین و مقدساتمان را چطور آزاد کنیم؛ بنابراین روش مقاومت، یک روش اعتقادی عمیق در دل دختران و پسران ما در فلسطین است.

خالد قدومی اذعان کرد: جوانان و نیرو‌های ما عملیات انفرادی انجام داده‌اند که بسیار پیشرفته است، گویی که آموزش ارتشی دیده‌اند در حالی که اینطور نیست و تنها اعتقاد دارند. رفته‌اند و راه را پیدا کرده‌اند و به دشمنی که به حقوق ما تعدی کرده است، حمله کردند. در عملیاتی امنیتی در داخل قدس کیفی آوردند و جایی گذاشتند. تا به امروز نیرو‌های اطلاعاتی و امنیتی رژیم صهیونیستی نتوانسته است یک گزارش حرفه‌ای در این زمینه ارائه کند.

رژیم صهیونیستی پروژه‌ای غربی است

نماینده جنبش حماس همچنین در ایران درباره چالش‌های رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی پدیده بسیار مهمی است. رژیم صهیونیستی پروژه‌ای غربی است که نیرو‌های استکبار این پروژه را پی ریزی و پیاده سازی کردند. پروژه‌ای که دارای نقطه آغاز و پایان و هدفمند است. ما بحران داخلی رژیم را پیش بینی کرده بودیم. به این نکته توجه کنید که جامعه صهیونیستی عناصر تشکیلاتی- مردمی مشخص ندارد؛ برای مثال زبان و تاریخ مشترک ندارند. اختلافات فراوانی با هم دارند و این اختلافات، بحران داخلی و تظاهراتی را در خیابان‌های تلاویو رقم زد که ما الان در رسانه‌ها دیدیم. در حالی که این تظاهرات دو سه سالی است که از اساتید مدرسه‌ها آغاز شده است و برای مسائل حقوق و تبعیض نژادی است. رسانه‌های غربی این موضوع را الان رسانه‌ای کرده‌اند. امروز به این نتیجه رسیده‌اند که این موضوع را رسانه‌ای کنیم. چون اختلافاتی بین دولت بایدن و نتانیاهو وجود دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار