عدالت در مسائل بهداشت و درمان و زیرساخت‌ها در همه جای کشور رعایت شود

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری امام جمعه شهرکرد گفت: باید عدالت در حوزه بهداشت و درمان برقرار شود و مراکز درمانی و بیمارستان‌ها و مراکز مختلف بهداشتی در همه مناطق مستقر شود.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری امام جمعه شهرکرد روز جمعه در دیدار وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، به مساله جوانی جمعیت به عنوان یکی از مسایل مهم کشور اشاره کرد و اظهار داشت: جوانی جمعیت باید در اولویت نخست فعالیت‌ها و برنامه‌ها قرار گیرد و در این زمینه اطلاع‌رسانی و فرهنگسازی انجام شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد علی نکونام همچنین به آمار سقط جنین به اشکال و عوامل مختلف اشاره کرد و گفت: این مساله باید پیگیری شود، البته حمایت در درمان ناباروری ضعیف است و باید حمایت بیش‌تر شود.

نماینده، ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: در حوزه ناباروری نیز خیلی ضعیف عمل کردیم و روزانه مراجعات زیادی در زمینه بالا بودن هزینه درمان و کمبود امکانات در این حوزه وجود دارد که باید در این زمینه خدمات‌رسانی بیشتر و بهتر انجام شود.


بیشتر بخوانید


وی به کمبود اعتبارات و مشکلات مالی در برخی مراکز درمانی اشاره کرد و گفت: کرامت انسانی یک حقی است که نباید هیچ چیز قربانی آن شود و برخورداری از امکانات از جمله امکانات بهداشت و درمان حق همه است و باید عدالت در حوزه بهداشت و درمان برقرار شود و مراکز درمانی و بیمارستان‌ها و مراکز مختلف بهداشتی در همه مناطق مستقر شود.

امام جمعه شهرکرد تاکید کرد: توزیع اعتبارات و امکانات باید به صورت متعادل در مناطق مختلف باشد و مراکز درمانی در روستا‌ها و شهر‌ها مستقر باشند.

نماینده، ولی فقیه در استان به برنامه نظام ارجاع اشاره کرد و گفت: نظام ارجاع از کار‌های خوب و مبارک حوزه بهداشت است که هنوز در بین مردم نهادینه نشده و باید در این زمینه فرهنگسازی توسط مسوولان مربوطه صورت بگیرد.

وی با اشاره به آمار بالا بیمه‌شدگان در سطح کشور گفت: برخی از آحاد جامعه به خصوص قشر ضعیف از بیمه بهره‌مند نیستند و باید برای این افراد نیز اقدامات بیمه‌ای فراهم و اطلاع‌رسانی در خصوص خدمات بیمه انجام شود.

نکونام با تاکید بر مساله عدالت در حوزه بهداشت و درمان و زیرساخت‌های بهداشتی در مناطق مختلف کشور به عنوان یک مساله مهم، افزود: برخی بهانه تراشی‌ها از جمله اینکه برخی امکانات در برخی مناطق مقرون به صرفه نیست، جمعیت آن مناطق را از خدمات بهداشتی محروم می‌کنیم که این مساله درست و قابل قبول نیست.

وی تاکید کرد: در سطح استان پزشکان متعهد خیلی خوب داریم که منصف، متعهد، سالم و آبرو بخش به مجموعه نظام پزشکی هستند، اما برخی از پزشکان هم با دریافت زیرمیزی کار همه پزشکان را زیر سوال می‌برند که باید با پدیده دریافت زیرمیزی توسط برخی پزشکان از سوی دانشگاه علوم پزشکی برخورد شود.

نکونام با تاکید بر اینکه دریافت زیرمیزی حتی یک مورد هم زیاد است، گفت: برخی افراد با بزرگنمایی همان موارد انگشت شمار نیز آبروی مجموعه نظام پزشکی و بهداشت و درمان را مورد حمله قرار می‌دهند و نظام درمان و جامعه پزشکی را بین مردم بد جلوه می‌دهند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۶ ۱۲ خرداد ۱۴۰۲
بزرگوار بفکر ساخت شهرها و شهرک‌های سلامت در گوشه گوشه استان باشید
با توجه به داشتن استانی گردشگر پذیر اینکار به رونق توریسم سلامت و ارز آوری استان علاوه بر سودش به مردم استان ،منجر خواهد شد