شناسایی ۵۲۰ هزار خودرو لوکس برای سال ۱۴۰۲

رییس سازمان امور مالیاتی گفت:۵۲۰ هزار خودرو لوکس نیز برای سال ۱۴۰۲ شناسایی شده که به گفته سازمان امور مالیاتی اقدامات مربوط به آن‌ها به سرعت در دستور کار این سازمان قرار خواهد گرفت

هادی سبحانیان، رییس سازمان امور مالیاتی در مورد مالیات بر خانه‌های لوکس گفت: در سال ۱۴۰۰ حدود ۱۲ هزار خانه لوکس شناسایی شده است که بر این اساس میزان مالیات تشخیصی از این تعداد خانه ۳۹۲ میلیارد تومان بوده است؛ در این بین تنها ۲۵ میلیارد تومان مالیات وصول شده است.

رییس سازمان امور مالیاتی با اشاره به چالش اخذ داده‌های معتبر در حوزه خانه‌های لوکس گفت: در حال پیگیری آن هستیم که با کمک سازمان ثبت و شهرداری‌ها اعتبار داده‌ها را افزایش دهیم.

سبحانیان در خصوص مالیات خودرو‌های لوکس گفت: در سال ۱۴۰۰، ۱۷۷ هزار خودرو لوکس شناسایی شده است که برای آن‌ها دو هزار میلیارد تومان مالیات تشخیص داده شده است.

او گفت: از این رقم ۷۷۰ میلیارد تومان وصول شده است. در سال ۱۴۰۱، ۲۶۳ هزار خودرو شناسایی و ۲۲۰۰ هزار میلیارد تومان مالیات تومان تعیین شد. از این رقم ۲۰ میلیارد تومان مالیات وصول شده که علت آن این است که مالیات‌ها به تازگی به مودیان اعلام شده است.

سبحانیان گفت: ۵۲۰ هزار خودرو لوکس نیز برای سال ۱۴۰۲ شناسایی شده که به گفته سازمان امور مالیاتی اقدامات مربوط به آن‌ها به سرعت در دستور کار این سازمان قرار خواهد گرفت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۳۵ ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
خودرویی که در ایران با دلار پنجاه هزارتومان در کشورهای همجوار زیر یک میلیارد تومان قیمت داره شده لوکس؟!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۳۹ ۱۲ خرداد ۱۴۰۲
فکر می‌کنید درآمد زایی میکنید ولی فقط دارین درخت تورم رو آبیاری میکنید
فکر میکنید این مالیات که به خانه و خودرو می بندین از کجا تامین میشه
گیرم هم خودروش فوق العاده لوکس باشه
وقتی مالیات زیاد رو خودرو میزارین یا حالا خانه شخص هزینه اون مالیات رو از روی افزایش قیمت خانه و خودرو تامین میکنه و این یعنی صعودی شدن دوباره قیمت ها
شما اصلا بگو هزار میلیارد اونا هم ۲۰۰۰ میلیارد میکشن روی قیمت خانه

البته واسه شما ها خوبه خزانه شما پر میشه باز یکی اختلاس میکنه میره ولی تاوانش رو مردم میدن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۵۸ ۱۲ خرداد ۱۴۰۲
با این عملکرد اقتصادی کم کم پراید هم واسه بعضی ها داره میشه کالای لوکس! پراید !کالای لوکس !
آخرین اخبار