دشمنان جمهوری اسلامی به دنبال تحریف مکتب امام(ره) هستند

امام جمعه موقت یاسوج گفت: دشمنان جمهوری اسلامی تلاش می‌کنند تا خط و مکتب امام(ره) را تحریف کنند بنابراین قلم به دستان شخصیت آن امام بزرگوار را برای نسل جوان تبیین کنند.

حجت السلام حکمتی نیک در خطبه‌های نماز امروز این شهر به فرا رسیدن ۱۴ خرداد سالروز ارتحال امام‌ راحل اشاره کرد و گفت: ۱۴ خرداد ماه سال 1368  روزی که مردم ایران رهبر بزرگ و دوراندیش و حکیم خود را از دست دادند و این روز تداعی یک روز حزین برای ملت ایران اسلامی است.

 امام جمعه موقت یاسوج بابیان اینکه  دشمنان  نظام جمهوری اسلامی در کمین  هستند تا خط و مکتب امام راحل تحریف کنند، افزود: لازم است صاحبان قلم با جهاد تبیین شخصت امام راحل را در جامعه به خصوص برای نسل هایی که دوران امام  را ندیدند تبیین کنند.

او امام راحل را دارای شخصیت بسیار بزرگ و مهم دانست و اضافه کرد: پیروزی انقلاب اسلامی در ایران نتیجه تلاشها و پیگیریها و  از خودگذشتگیهای  امام راحل است که از آن به عنوان انقلاب بزرگ در قرن بیستم نام برده می‌شود.

امام جمعه موقت یاسوج با بیان اینکه انقلاب اسلامی برگرفته از سنت خداست؛  ادامه داد: خدا می‌فرماید ما در بزنگاه‌ها به یاری شما می آییم که شکل گیری جمهوری اسلامی و پیروزی این انقلاب به رهبری امام راحل در ایران اسلامی  نیز  بر  همین مبنای این آیه قرآن کریم است.

او با بیان اینکه در آن زمان هیچ کسی در جهان جرات نداشت ادعای ایجاد حکومت را داشته باشد، گفت: آمریکا در کشور ما اشراف اطلاعات قوی داشت و همه ثرورت و منابع نفت ما را به یغما می‌بردند و شاه از خود هیچ اراده‌ای نداشت و از سفیر آمریکا برای انجام کارا‌ها اجازه می‌گرفت.

خطیب موقت نماز جمعه یاسوج  یکی از ویژگیها بارز  امام‌راحل را دور اندیشی و آینده نگری آن امام همام دانست و  افزود: اگر امروز انقلاب اسلامی به سایر کشور‌های جهان صادر شده است برگرفته از همین دور اندیشی ایشان است.

حجت السلام حکمتی نیک به نامه‌ای تاریخی  امام راحل به گورباچوف آخرین رهبر کشور شوروی اشاره کرد و گفت: امام  در این نامه با دور اندیشی و آینده نگری و تزبینی خود افول شوروی را به رهبر این کشور گوشزد کرد که بعد با فروپاشی شوری این آینده نگری امام راحل محقق شد.

وی داشت خلاقیت و ابتکار را یکی دیگر از ویژگیهای امام راحل دانست و افزود: تاسیس سازمان‌های ارزشی مانند شورای نگهبان و کمیته امداد و بسیج و سپاه  برگرفته از همین خلاقیت‌های ایشان بود.

امام جمعه موقت یاسوج انتخاب آیت الله خامنه ایی بعنوان جانشین امام راحل را یکی دیگراز موفقیت های مهم انقلاب اسلامی دانست و گفت: در حالیکه دشمنان انقلاب انتظار داشتند با رحلت امام نظام اسلامی دچار مشکل اساسی شود ولی با انتخاب آیت الله خامنه ایی بعنوان رهبری نظام اسلامی و جانشین خلف امام راحل همه نقشه های دشمنان انقلاب نقش برآب شد.

حجت السلام حمتی نیک افزود: مقام معظم رهبری حدود ۳۴ سال است که زعامت کشور را بر عهده دارد و  با وجود دشمنیها و کارشکنی های استکبار جهانی و در راس همه آنها آمریکا و رژیم صهیونیستی  نظام اسلامی را از گردنه‌های سخت و فتنه‌های بسیار زیاد آن را نجات داده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.