نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه:

امام خمینی (ره) اسلام را زنده کرد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت : امام خمینی (ره) نوعی بی‌اعتنایی به آمریکا، شوروی سابق و ایادی آن‌ها را ایجاد و اسلام را زنده کرد.

آیت‌الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کرمانشاه، با توصیه همگان به تقوای الهی، گفت : بهترین عمل و مناسبت بین ما و خداوند تعالی تقوا و سلامت نفس است.

وی با بیان اینکه امام راحل با نفسی مطمئن و ضمیری پر امید به لقا‌الله پیوست، افزود: انتصاب مقام معظم رهبری از الطاف خفیه الهی بوده است.

به‌گفته آیت‌الله علما، پس از انتصاب رهبر انقلاب دوست و دشمن به بزرگی شخصیت معظم‌له اقرار کردند که در دنیا نظیر ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به اینکه رهبر انقلاب بر ضرورت توجه به جوانان تاکید دارند، خاطرنشان کرد: به‌فرموده رهبر انقلاب، امام خمینی (ره) مس وجود آدمی را به طلا تبدیل کرد.

آیت‌الله علما اذعان کرد: پیش از انقلاب حدود ۶۰ هزار نفر خارجی در کشور ما بودند و حتی مقابل همین بازار شهر کرمانشاه جولان می‌دادند، اما امروز یک نفر از آن‌ها نیز دیده نمی‌شود.

وی عنوان کرد: به‌فرموده مقام معظم رهبری، بنیان‌گذار کبیر انقلاب به‌عنوان یک کیمیا، اسلام و مسلمین را از خمودگی نجات داد و جهان اسلام را زنده کرد.

امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه امام خمینی (ره) ادبیات انقلابیون را عوض کرد، گفت: این فلسطین و لبنان همان فلسطین و لبنان است، اما در اثر مقاومت عزت یافتند و اکنون مورد توجه قرار دارند.

آیت‌الله علما تصریح کرد: امام راحل اسلام، ولایت فقیه و ولایت حضرت رضا (ع) را حاکم کرد.

وی با بیان اینکه به‌گفته بزرگان در خلوت و جلوت به‌غیر از تقوا چیزی از امام راحل دیده نشده، افزود: امام خمینی (ره) از سال ۱۳۴۲ تنها راجع‌به اسلام سخن گفته‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه بنیان‌گذار کبیر انقلاب، اسلام را به‌دنیا معرفی کردند، گفت: پیام نه شرقی و نه غربی تو دهنی محکمی به آمریکا و شوروی سابق بود.

آیت‌الله علما خواستار تأمل بیشتر جوانان به سیره امام خمینی (ره) شد و اذعان کرد: ایشان نوعی بی‌اعتنایی به آمریکا، شوروی سابق و ایادی آن‌ها را ایجاد و اسلام را زنده کرد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره راجع‌به امید و امیدآفرینی ایراد سخن داشته‌اند، افزود: ایستادگی بر مواضع اسلام بسیار مهم است.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به قاطعیت امام خمینی (ره) که بر اساس آن یک قدم از اسلام عقب‌نشینی نکردند، گفت: امام راحل اسلام را به‌خوبی فهمیدند و حقایق اسلام را درک کردند.

آیت‌الله علما با انقلابی و پرتحرک خواندن مجلس که مصوباتی به‌نفع مردم دارد، گفت: نمایندگان مجلس باید همان‌گونه که سربلند وارد مجلس شدند در پایان مسئولیت هم سربلند باشند.

وی خواستار وحدت قوای سه‌گانه و مردم شد و افزود: امام راحل بر وحدت کلمه میان مسلمانان تاکید داشتند، برهمین اساس مجلس و دولت باید برای هم‌افزایی و وحدت نهایت تلاش خود را به‌کار گیرند .

برچسب ها: ولی فقیه ، امام جمعه
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار