معاینه رایگان بیماران نیازمند قشم توسط پزشکان داوطلب هلال احمر

رییس جمعیت هلال احمر قشم گفت: بیماران نیازمند روستا‌های غرب این جزیره در آستانه سالروز ارتحال امام خمینی (ره) توسط پزشکان داوطلب این جمعیت معاینه رایگان شدند.

احمدنور سرودی رییس جمعیت هلال احمر قشم گفت: حمایت از نیازمندان و مستضعفان به عنوان یکی از شعار‌های اصلی و اولیه انقلاب اسلامی است که حضرت امام خمینی (ره) در زمان حیات طیبه خود بار‌ها به آن تاکید و فرمودند: «گمان نمی‌کنم عبادتی بالاتر از خدمت به محرومین وجود داشته باشد.»

او گفت: رهبر فقید انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی در تمامی عمر گرانمایه خود همواره بر رسیدگی به وضعیت مستضعفان و محرومان جامعه و رفع مشکلات آنان تاکید داشتند و احقاق حقوق این طبقه و برقراری عدالت اجتماعی از دغدغه‌های همیشگی آن امام بزرگوار بود.

رییس جمعیت هلال احمر قشم گفت: در آستانه سالروز ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) پزشکان داوطلب و خیر عضو این جمعیت، با هماهنگی کامل با جمعیت هلال احمر استان هرمزگان، فرمانداری و شبکه بهداشت و درمان شهرستان مرزی قشم برای ارائه خدمات عام المنفه و رایگان درمانی به بیماران نیازمند غرب این جزیره اعلام آمادگی کردند که با برنامه ریزی‌های انجام شده از سوی این جمعیت، نخستین کاروان سلامت داوطلبان جمعیت هلال احمر متشکل از پزشکان متخصص زنان و زایمان، داخلی، مامایی و پزشکان عمومی به منظور درمان بیماران و نیازمندان اعزام شدند.

سرودی گفت: این کاروان سلامت در مدت زمان حضور خود در غرب جزیره قشم به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم روستا‌های کُنار سیاه، تُم گز، سر ریگ، دولاب، چاهو شرقی، چاهو غربی و عایشه آباد خواهد پرداخت.

او گفت: تمام پزشکان اعزامی در قالب کاروان سلامت به روستا‌های محروم و کم‌تر برخوردار غرب جزیره قشم، عضو داوطلب جمعیت هلال احمر هستند که هر ساله با هدف بهبود وضعیت بهداشتی، فعالیت‌های انسان دوستانه را به صورت رایگان انجام می‌دهند.

رییس جمعیت هلال احمر قشم گفت: در اجرای این خدمات رسانی، بیماران نیازمند دریافت خدمات بهداشتی و درمانی با مراجعه به پزشکان داوطلب هلال احمر، خدمات متنوع درمانی عمومی و تخصصی در حوزه زنان و زایمان و داخلی را دریافت خواهند کرد.

او با تقدیر از پزشکان، این جمعیت در ارائه خدمات عام المنفعه و بشردوستانه به نیازمندان دریافت اینگونه خدمات گفت: این نیکوکاران واقعی همواره به عنوان حامیان اصلی این جمعیت در تمامی برنامه‌های بشردوستانه اعم از حوادث و سوانح به وقوع پیوسته با ارائه خدمات متنوع بهداشتی و درمانی یار و مددکار این جمعیت بوده اند و حتی در بدترین شرایط سخت اقتصادی روز به روز بر شمار کسانی که برای پیوستن به داوطلبان هلال احمر اعلام آمادگی می‌کنند، افزوده می‌شود.

سرودی از حمایت‌های داوطلبانه و بشردوستانه وحید سلیمی رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر، محمد محمدحسینی فرماندار قشم، مختار سلحشور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان، محمد ختو رییس شورای روستای تُم کز، عبدالحمید اسلامی رییس شورای سریگ، عبدالقادر نوری زاده دهیار تُم کز، محمد الماسی مدیر مدرسه متوسطه دوم استاد شهریار و اسماعیل مرجانی مدیر مدرسه شهید هاشمی نژاد برای اعزام و استقرار این کاروان سلامت در غرب جزیره قشم تشکر و قدردانی کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار