ساخت پل دوم مرز میلک به زودی آغاز می شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: توافقات لازم برای ساخت پل دوم در مرز «میلک» شهرستان هیرمند صورت گرفته و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

محمد کرمی بعد از ظهر امروز در حاشیه بازدید از مرز «میلک» شهرستان هیرمند از توابع منطقه سیستان واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت موجود در این مرز با وضعیت مطلوب مقداری فاصله دارد و باید با جدیت و سرعت در رفع مسائل موجود اقدام شود.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر ضرورت ایجاد جایگاه‌های مناسب برای فروشندگان، بیان کرد: باید ساماندهی مناسب و اصولی با توجه به مبادلات و رفت آمد‌ها انجام شود. رفع مشکل قطعی آب پایانه مرزی میلک با راه‌اندازی منبع جدید آب باید با فوریت انجام شود.

وی به بهره‌گیری از ظرفیت‌های پارک‌های علم و فناوری اشاره و اذعان کرد: طراحی سامانه‌های نوین برای بررسی تردد وسایل حمل و نقل، ورود و خروج کالا‌ها و ... باید با همکاری پارک علم و فناوری استان انجام شود.

کرمی بیان داشت: مسئولان هم دارای مسئولیت و هم اختیار هستند، در هرجلسه‌ای که برگزار می‌کنند، باید یک مسئله‌ای را برطرف کنند. ارتباط قوی و مستحکمی باید با همسایگان وجود داشته باشد و شاهد بهبود وضعیت مرز‌ها باشیم.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به دیدار اخیر با مسئول نیروی انسانی گمرک کشور بیان کرد: تصمیمات لازم برای افزایش تعداد سهمیه جذب استان سیستان و بلوچستان در گمرک اتخاذ شده است.

 وی تصریح کرد: برای پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی بخش‌های مختلف سوخت، مسافر، مصالح و کالا در پایانه مرزی میلک باید از هم تفکیک شوند. کرمی اظهار داشت: توافقات لازم برای ساخت پل دوم مرز میلک صورت گرفته و به زودی شاهد شروع ساخت آن خواهیم بود. همچنین راه‌اندازی بازارچه مرزی و الحاق زمین برای توسعه مرز میلک در دستور کار قرار دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر برخورد با تخلفات احتمالی بیان داشت: باید با همت و اراده قوی وارد میدان شویم و برای رفع مسائل به صورت شبانه روزی تلاش نماییم، تا شاهد حل مشکلات منطقه باشیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار