پیگیر انتقال آب از بیشه به کارخانه چدن هستیم

فرماندار شهرستان خوسف از پیگیری انتقال و تأمین آب کارخانه شمش چدن از روستای بیشه خبر داد.

ایمانی فرماندار شهرستان خوسف در برنامه پرسمان صداوسیمای استان گفت: پیشنهاد داده شده که مقداری از آب مورد نیاز کارخانه چدن شهرک شهید رحمانی از محل بیشه، روستایی در مجاورت روستای فدشک تأمین شود که این آب کیفیت مناسب برای شرب و کشاورزی را ندارد.

او افزود: در این خصوص لوله گذاری‌ها از سوی شرکت شهرک‌های صنعتی انجام شده و منبع آن نیز احداث شده است و نیاز به تأمین تجهیزات دارد که آب منطقه‌ای قول‌هایی داده و باید پای کار بیاید.

ایمانی با بیان اینکه نیاز این کارخانه به آب بیش از ۳۰ لیتر بر ثانیه برآورد شده است ادامه داد: هم اکنون آب مورد نیاز کارخانه از چاه روستای مهدیه تأمین می‌شود که این چاه دبی ۸ لیتر بر ثانیه دارد که ۶ لیتر آن به کارخانه چدن داده شده است.

فرماندار شهرستان خوسف اظهار کرد: استفاده از فاضلاب بیرجند و آب دریای عمان و همچنین جمع آوری فاضلاب خوسف از جمله طرح‌های دیگری است که در خصوص تأمین آب کارخانه چدن در حال پیگیری است.


بیشتر بخوانید


او گفت: خط انتقال برق کارخانه چدن با ظرفیت ۷۰ مگاوات به شهرک شهید رحمانی انتقال داده شده است.

بیمارستان ۳۲ تختخوابی خوسف در آستانه بهره برداری

ایمانی فرماندار شهرستان خوسف گفت: عملیات ساختمانی بیمارستان ۳۲ تخت خوابی خوسف در طول سال ۱۴۰۱ تقریباً تکمیل شده و تجهیزات آن در حال انتقال است.

او افزود: آزمون استخدامی این بیمارستان در خرداد برگزار می‌شود و امیدواریم که به زودی راه اندازی شود.

ایمانی با اشاره به اینکه بیش از ۴۰ معدن در شهرسان خوسف شناسایی شده است اظهار کرد: تأکید شده برای تأمین نیرو‌های معادن بیشتر از نیرو‌های بومی استفاده شود، اما گاهی در خصوص برخی رشته‌های اختصاصی ممکن است نتوان از نیرو‌های بومی منطقه استفاده کرد.

فرماندار شهرستان خوسف تصریح کرد: ملاقات حضوری با مردم و سرمایه گذاران در تمام روز‌های هفته به خصوص دوشنبه‌ها انجام می‌شود و مردم می‌توانند از طریق شماره تماس ۳۲۰۷۲۵۰۴ با فرماندار در ارتباط باشند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.