قناعتی:

خط کشی بین مردم جامعه عامل آسیب است

مدیرکل سیاسی استانداری فارس، نگاه بخشی و محدود را عامل آسیب دانست و گفت: حق نداریم خط کشی و تمایز بین مردم جامعه قائل باشیم یا صرف اینکه سلیقه فرد یا گروهی با ما متفاوت است آن را کنار بزاریم که در این صورت به شدت ضربه خواهیم خورد.

جواد قناعتی در گردهمایی روابط‌عمومی فرمانداری‌های سراسر استان فارس، اطلاع رسانی را اقدامی ظریف دانست و گفت: روابط عمومی امری دوسویه است، جذب حداکثری مردم، امیدآفرینی و همچنین انعکاس فعالیت‌های دولت ازجمله وظایف مهم این بخش است.

او، توجه ویژه به حوزه روابط عمومی را امر مهمی عنوان کرد و گفت: اقدامات زیادی در دولت صورت گرفته که مردم از آن بی اطلاع هستند و ضروری است که این اخبار با روش‌های هنرمندانه به جامعه تزریق شود.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری فارس تاکید کرد: نقش روابط عمومی‌ها برجسته و ویژه است، زیرا وظیفه انعکاس عملکرد و فعالیت‌ها بر عهده این بخش است و اصطلاحا پژواک فعایت‌ها روابط عمومی است که باید مورد توجه قرار گرفته و هم عملکرد و اقدامات خوبی در این حوزه صورت گیرد.

او، نقش روابط عمومی فرمانداری‌های سراسر استان فارس را انعکاس فعالیت‌های شهرستان و فرمانداری به جای انعکاس صرف عملکرد شخص فرماندار دانست و گفت: عملکرد‌ها و ظرفیت‌های کل شهرستان باید منعکس و به جامعه اعلام شود.

قناعتی گفت: روابط عمومی‌ها باید به شدت از تبلیغ فرد و اشخاص پرهیز کرده و عملکرد‌ها را به جامعه اعلام کنند و از ظرفیت و روش‌های نوین در اطلاع رسانی نیز استفاده شود و حتما بانک اطلاع رسانی در روابط عمومی‌های ادارات و فرمانداری‌های تدوین شود.

او اعلام کرد: همه گروه‌ها و افراد جامعه مخاطب روابط عمومی‌ها هستند و نباید تمرکز تنها بر روی قشری خاص یا فقط نیرو‌های انقلابی یا اصولگرا و یا اصلاح طلب باشد و اگر نگاه بخشی و محدود باشد به شدت آسیب خواهیم دید.

قناعتی گفت: حق نداریم خط کشی کنیم و بین جامعه تمایز قائل باشیم و باید از همه ظرفیت‌های استانی و شهرستانی برای توسعه و آبادانی بهره برداری شود.

او اعلام کرد: فرمانداران تیم مدیریتی متشکل از اشخاص و مدیران همسو دارند، اما حق نداریم کسی را کنار بزنیم، اگر سرمایه انسانی را به صرف اینکه سلیقه آن فرد با ما متفاوت است کنار بزاریم به شدت ضربه خواهیم خورد.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری فارس گفت: روابط عمومی نقش مشاور دلسوز در مجموعه دارد که باید مسیر را روشن کند.

او از فرمانداران و مسئولان استانی و شهرستانی درخواست کرد که فعالیت‌های نامرتبط با روابط عمومی را بر عهده این بخش قرار ندهند تا روابط عمومی از وظیفه مهم و اصلی دورنماند.

قناعتی بر ایجاد بانک اطلاعاتی اصحاب رسانه توسط روابط عمومی‌ها تاکید کرد و گفت: شبکه سازی در حوزه اطلاع رسانی و روابط عمومی امر مهمی است که باید مدنظر باشد و روابط عمومی فرمانداری‌های استان باید مسابقه خدمت بین مسئولان شهرستان به راه اندازد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.