۸ واحد صنفی مشاور املاک به تعزیرات معرفی شدند

رییس اداره نظارت و بازرسی اتاق اصناف مرکز البرز از ارجاع پرونده هشت واحد صنفی متخلف به تعزیرات حکومتی خبر داد.

مهدی سیاهوشی رییس اداره نظارت و بازرسی اتاق اصناف مرکز البرز اظهار کرد: در اجرای طرح پایش و ساماندهی واحدهای صنفی مشاور املاک طی ماه جاری بیش از ۱۰۰ واحد بازرسی و ۴۳ واحد به دلیل شکایت مردمی به بازرسی اتاق اصناف البرز معرفی شدند.

وی اضافه کرد:به منظور ساماندهی، پیشگیری از تخلفات صنفی و صیانت از حقوق شهروندان، طرح بازرسی و نظارت از واحدهای صنفی مشاور املاک باهمکاری اتحادیه و اتاق اصناف مرکز استان البرز از ماه گذشته به اجرا درآمده است.

رییس اداره نظارت و بازرسی اتاق اصناف مرکز البرز  افزود: دراجرای این طرح، صلاحیت تخصصی افراد شاغل در واحد صنفی، اعتبار قانونی پروانه کسب، نصب نرخ نامه جدید اتحادیه در محل رویت مشتریان، قراردادهای تحویل شده به مشتریان مورد ارزیابی قرار گرفته است.

سیاهوشی گفت: هرگونه دریافت وجه بابت ارائه کد رهگیری از سوی مشاوران املاک در این استان غیرقانونی است و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: مشاورین املاک موظف به دریافت کدرهگیری بوده و مالک و مستاجر، خریدار و فروشنده بهتر است قرارداد هلوگرام دار (برچسب تمام نگار) که در سامانه ثبت شده و دارای کد رهگیری باشد را از مشاورین املاک درخواست کنند.

رییس اداره نظارت و بازرسی اتاق اصناف مرکز البرز اضافه کرد: دریافت کد رهگیری رایگان است و هزینه ای بابت کد رهگیری از طرفین دریافت نخواهد شد فقط ۹درصد مالیات ارزش افزوده طرفین معامله به حساب دارایی پرداخت می‌کنند.

سیاهوشی از مردم خواست چنانچه مشاوران املاکی بابت ارائه کد رهگیری مبلغی از آنها دریافت کرده اند می توانند به اداره نظارت و بازرسی اتاق اصناف مرکز البرز مراجعه و یا با شماره تلفن ۳۶۱۱۷ اطلاع رسانی کنند.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.