افزایش چندین برابری هزینه بیمه در صدور پروانه ساخت و ساز/ خطر افزایش ساخت و ساز غیر مجاز

رئیس شورای اسلامی شهر یزد گفت: هزینه زیاد صدور پروانه ساختمانی باعث می شود برخی بدون پروانه، ساخت و ساز را آغاز کنند.

عزیزالله سیفی رئیس شورای اسلامی شهر یزد گفت: براساس قانون بودجه مردم مبلغ قابل توجهی را برای صدور پروانه باید پرداخت کنند که برخی قادر به پرداخت آن نیستند و موجب عدم أخذ پروانه در هنگام ساخت و ساز می‌شود.

سیفی افزود: اکنون حداقل مبلغ بیمه برای صدور پروانه حدود ۸۰ میلیون است که بخش زیاد آن مختص بیمه تامین اجتماعی و ۵ درصد آموزش و پرورش و همچنین بخش جزئی برای شهرداری است.

او می‌گوید: مبلغ تعیین شده برای صدور پروانه با توجه به شرایط اقتصادی مردم، هنگفت و قابل توجه است.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد افزود: هزینه زیاد صدور پروانه باعث می‌شود برخی بدون پروانه، ساخت و ساز را آغاز کنند و این مسئله باعث ترغیب به کار غیرقانونی می‌شود هرچند با ساخت و ساز بدون پروانه نیز به جریمه سنگین مواجه می‌شوند، این در حالیست که هزینه‌های سازمان نظام مهندسی ساختمان نیز به آن اضافه می شود.

او ادامه داد: بدون شک این مصوبه باعث دریافت مبلغ قابل توجهی تحت عنوان تأمین اجتماعی از مردم و سازندگان در ابتدای زمان صدور پروانه خواهد شد که نتیجه آن چیزی جز افزایش ساخت و ساز‌های غیرمجاز و غیراصولی و احتمال بروز خطرات ایمنی و جانی برای ساکنان آن در پی نخواهد داشت.

عزیزالله سیفی در پایان خاطرنشان کرد: ضرورت دارد از سوی متولیان این امر و نمایندگان مجلس برای حل این موضوع چاره‌ای اندیشیده شود تا شهروندان برای صدور پروانه و ساخت و ساز مجاز ترغیب شوند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
محسن
۰۷:۵۷ ۰۶ تير ۱۴۰۲
ماکه پشیمون شدیم بسازیم