تلاش معاونت علمی ریاست جمهوری برای توسعه زیرساخت‌های علوم شناختی

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی گفت: زیرساخت‌های تخصصی در حوزه علوم شناختی در مراکز علمی و دانشگاهی کشور توسعه می‌یابد.

ستاد  توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در طول سال‌های اخیر برای کاربردی شدن علم و توسعه علوم شناختی گام‌هایی برداشته است.

بنا به گفته محمد مهدوی، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی، حمایت‌ها و اقدامات موثری در این زمینه از سوی ستاد انجام شده است و برای تامین نیاز‌های داخلی و دستیابی به خودکفایی موضوع تولید و توسعه ابزار‌ها و محصولات شناختی با جدیت دنبال می‌شود.

وی معتقد است که از مهم‌ترین ماموریت‌های ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی«معرفی و تثبیت اهداف، برنامه‌ها و فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی»، «همکاری با مراکز و نهاد‌های آموزشی و علمی»، «ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها» و «تربیت و تامین نیروی انسانی مورد نیاز در حوزه دانش علوم و فناوری‌های شناختی» است.

به گفته مهدوی، ضروری است با کمک ابزار‌هایی که در امر توسعه و گسترش این دانش حاصل شده اند، بازار کسب‌وکار برای ارائه خدمات به جامعه و تولید محصولات شناختی توسعه و گسترش یابد.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی، ایجاد، تجهیز و توسعه آزمایشگاه‌های تحقیقاتی در مراکز علمی، آموزشی و تخصصی را از افتخارات ستاد توسعه علوم و فن آوری‌های شناختی عنوان کرد و گفت: در راستای تامین نیاز‌های جامعه و تربیت و تامین نیروی انسانی مجرب و متخصص فعالیت‌ها و تلاش‌ها برای گسترش زیرساخت‌های تخصصی در حوزه علوم شناختی در سطح کشور ادامه می‌یاید.

وی با بیان این که ماموریت این ستاد بر اساس هدف‌گذاری در قالب نقشه راه پیگیری می‌شود، بیان کرد: در حوزه تربیت و تامین نیروی انسانی متخصص آیین‌نامه‌هایی تدوین شده است که از ورود دانشجویان و اساتید سایر رشته‌ها به حوزه علوم و فناوری‌های شناختی استقبال می‌شود.

برچسب ها: فناوری ، علوم شناختی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.