قیمت جهانی طلا کاهشی شد

قیمت هر اونس طلا امروز با ۱.۵۰ درصد کاهش به ۱۹۴۷ دلار و ۹۷ سنت رسید.

 اطلاعات مثبت اشتغال آمریکا سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا را افزایش داده و قیمت طلا را در روز جمعه پایین آورده، اما امید به توقف روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا باعث افزایش هفتگی قیمت طلا بوده‌است. قیمت هر اونس طلا امروز با ۱.۵۰ درصد کاهش به ۱۹۴۷ دلار و ۹۷ سنت رسید.

لیست حقوق‌بگیران بخش غیرکشاورزی آمریکا ۳۳۹ هزار نفر در ماه مه افزایش یافته درحالی‌که انتظار می‌رفت این رقم برابر با ۱۹۰ هزار نفر باشد. اما نرخ بیکاری در آمریکا به ۳.۷ درصد رسیده و نسبت‌به ۳.۴ درصد آوریل افزایش یافته است.

سود اوراق قرضه ده‌ساله خزانه‌داری آمریکا افزایش یافته و ارزش دلار هم بالا رفته است. بدین‌ترتیب خرید طلا برای دارندگان سایر ارز‌های دنیا گران‌تر شده و تمایل به خرید این سرمایه غیر سودده پایین می‌آید. تاجران ۷۰ درصد احتمال می‌دهند سیاست‌گذاران فدرال رزرو نرخ بهره را در ماه جاری بدون تغییر باقی بگذارند. پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا در روز پنجشنبه گفت مقامات بانک مرکزی آمریکا نباید نرخ بهره را در اجلاس آینده افزایش دهند.

بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگه‌داری طلا را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد. قیمت نقره امروز ۱.۲ درصد کاهش یافته و به ۲۳ دلار و ۶۲ سنت رسیده است. پلاتین هم با یک کاهش ۰.۷ درصدی ۹۹۹ دلار و ۱۵ سنت معامله می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار